W niedzielę o wsparcie portalu Kresy.pl zaapelował dr Radosław Sikora – znany i ceniony ekspert w dziedzinie historii  staropolskiej wojskowości, w tym przede wszystkim dziejów husarii.

Dr Radosław Sikora zamieścił w niedzielę na swoim profilu na Facebooku post, w którym zwrócił się do swoich fanów i znajomych z apelem o wsparcie naszego medium:

Polecam portal Kresy.pl

Niemal od samego początku jego powstania obserwuję to co tam piszą. Zaufałem mu. Z czasem zacząłem go wspierać zamieszczając na nim swoje teksty. Jest to jeden z bardzo nielicznych portali, dla których Polska nie zaczęła się ledwie przed stuleciem i który poza martyrologią narodu polskiego widzi także inną, bardzo często pomijaną, czy zohydzaną historię – wielkości i chwały dawnej Rzeczypospolitej.
Nie będąc tubą propagandową żadnej partii, nie pisze tekstów na zamówienia polityczne. Nie tłumaczy świata przez partyjne okulary, ale przez pryzmat interesów Polaków. Tak tych, którzy mieszkają w Polsce, jak i tych, którzy pozostali poza jej obecnymi granicami. Mimo pomówień pozostaje niepokorny. Ale aby tak było także w przyszłości, potrzebuje wsparcia finansowego swoich Czytelników. Polecam go Państwa i uwadze, i hojnej kieszeni.

Dr Radosław Sikora jest historykiem polskiej wojskowości. W ostatnich latach zdobył ogromne uznanie jako wybitny znawca i popularyzator dziejów polskiej husarii. Jest autorem licznych publikacji książkowych poświęconych tej legendarnej formacji. Jego najnowsza książka na ten temat nosi tytuł Husaria. Duma Polskiego Oręża. Dr Radosław Sikora publikuje na naszych łamach już od 2012 r. Są to przede wszystkim artykuły poświęcone staropolskiej wojskowości, ale również analizy i felietony dotyczące takich współczesnych zagadnień, jak sytuacja demograficzna czy wojna informacyjna.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ostatnich tygodniach portal Kresy.pl wsparło wiele zasłużonych postaci polskiego życia publicznego. Ich wsparcie ma dla nas ogromne znaczenie, gdyż portal pozbawiony jest jakichkolwiek rządowych dotacji – utrzymuje się wyłącznie z darowizn Czytelników i z umieszczanych na nim reklam. Te ostatnie pokrywają zaledwie 1/4 miesięcznych wydatków portalu, dlatego pozostałe 3/4 musi pochodzić od naszych Czytelników. To od ich odpowiedzialności zależy, czy będziemy w stanie kontynuować naszą pracę.

W marcu zebraliśmy 13 000 PLN. To o 3 000 PLN więcej niż zakładany na marzec cel, jakim było 10 000 PLN. Nadwyżka ta została przesunięta na konto zbiórki kwietniowej, co oznacza, że zamiast zwyczajowych 12 000 PLN, jakie co miesiąc musimy zbierać od naszych Czytelników, wystarczy, że w kwietniu zbierzemy 9 000 PLN.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zaapelował o wspieranie portalu Kresy.pl

Stanisław Srokowski wspiera portal Kresy.pl

Prof. Andrzej Zapałowski wspiera portal Kresy.pl

Prof. Włodzimierz Osadczy wspiera portal Kresy.pl

Leszek Żebrowski wspiera portal Kresy.pl

Pomimo licznych pochlebnych opinii jesteśmy w pełni świadomi naszych niedomagań. Zdajemy sobie sprawę nie tylko z naszych technologicznych ograniczeń, ale również z popełnianych przez nas (na szczęście rzadko) błędów warsztatowych. Jesteśmy świadomi tego, że korekta naszych tekstów mogłaby być lepsza, że umykają nam niekiedy ważne informacje. Część z tych słabości uda nam się z czasem wykorzenić lub ograniczyć, w przypadku innych nie będzie to na razie możliwe. Wymagałoby to większych nakładów finansowych. Wierzymy, że kiedyś przyjdzie czas na postawienie kolejnego kroku, teraz jednak walczymy o utrzymanie portalu w jego obecnym kształcie.

Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz