Prezydent Mołdawii Maia Sandu odbywa w poniedziałek roboczą wizytę w stolicy Ukrainy – poinformowała administracja mołdawskiej prezydent na Facebooku.

Jak czytamy w komunikacie biura Mai Sandu, prezydent Mołdawii w poniedziałek odbywa roboczą wizytę w stolicy Ukrainy.

“Prezydent Republiki Mołdawii Maia Sandu przebywa dziś, 27 czerwca, z roboczą wizytą w Kijowie. W ciągu dnia głowa państwa odwiedzi też Borodziankę, Buczę i Irpień” – czytamy w komunikacie. Zwraca się uwagę, że Maia Sandu spotka się też  prezydentem Ukrainy.

Przypomnijmy, w czwartek na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, Głowy państw Unii Europejskiej podjęły decyzję o przyznaniu Ukrainie i Mołdawii statusu krajów kandydujących do członkostwa w UE.

„Rada Europejska właśnie podjęła decyzję o przyznaniu Ukrainie i Mołdawii statusu kandydata do UE. Moment historyczny. Dzisiaj jest decydujący krok w Waszej drodze do UE. Gratulacje dla Wołodymyra Zełenskiego i Mai Sandu oraz narodów Ukrainy i Mołdawii” – napisał Michel.

Szef Delegatury UE na Ukrainę Matti Maasikas pogratulował Ukrainie przyznania statusu kandydata w UE.

„Bardzo się z tego cieszę. To uznanie, że Ukraina należy do europejskiej rodziny. To uznanie wszystkich tych ofiar, które stawiają opór nieuzasadnionej agresji Federacji Rosyjskiej” – powiedział na Twitterze.

“Historyczny dzień dla Mołdawii” – napisała na Twitterze Maia Sandu. “Państwa członkowskie przyznały nam statut kraju kandydującego do UE”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply