Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali Ukraińca, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w piątkowym komunikacie. “45-letni obywatel Ukrainy zgłosił się do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z RP do Hurghady (Egipt). W wyniku dokonanych sprawdzeń w dostępnych bazach teleinformatycznych funkcjonariusze SG stwierdzili, że dane cudzoziemca widnieją w bazie INTERPOL pod czerwoną notą w celu aresztowania, na podstawie nakazu wydanego przez władze Ukrainy, w związku z nielegalnym posiadaniem, kupowaniem oraz przechowywaniem broni palnej” – podano.

Ukrainiec został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy będą prowadzić dalsze czynności w sprawie.

Pod koniec kwietnia na lotnisku w Balicach zatrzymano 43-letniego obywatela Ukrainy. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

Także w połowie kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Ukraińca ściganego czerwoną notą Interpolu. Był poszukiwany za przestępstwo związane z narkotykami.

Z kolei pod koniec marca policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego przez Interpol za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem osób z Ukrainy do Polski i dalej na zachód. Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 33-latkowi grozi 9 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj: Gruzin podejrzany o terroryzm chciał dostać się do Polski

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply