W niedzielę do Republiki Macedonii Północnej wyruszyła grupa 20 funkcjonariuszy Straży Granicznej (SG). Jest to czwarta edycja wspomnianego wyjazdu w tym roku.

Misja potrwa miesiąc. Polscy strażnicy graniczni będą wspierać lokalne służby macedońskie w ochronie granicy państwowej przed nielegalną migracją. Uczestnicy czwartej edycji na co dzień pełnią służbę w oddziałach Straży Granicznej: Nadbużańskim, Bieszczadzkim, Morskim, Warmińsko-Mazurskim, Nadwiślańskim, Podlaskim, Karpackim i Nadodrzańskim oraz w Komendzie Głównej SG, Biurze Spraw Wewnętrznych, a także w ośrodkach szkoleń w Kętrzynie i Koszalinie.

Dowódcą opisywanej misji jest major Straży Granicznej Krzysztof Łychowid z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. SW komunikacie podkreślono, że posiada on doświadczenie w pełnieniu służby poza granicami Polski. Był oficerem łącznikowym SG w Moskwie oraz ekspertem w ramach misji EUBAM na Ukrainie. Do jego zadań podczas misji w Macedonii będzie należało przede wszystkim koordynowanie współpracy polskich strażników granicznych z macedońską policją, w tym organizacja wspólnych służb, będzie czuwał nad prawidłową realizacją zadań służbowych.

Zobacz także: Nielegalni imigranci z Syrii zatrzymani przez Straż Graniczną

Funkcjonariusze przemieszczają się do Macedonii konwojem 9 oznaczonych samochodów Straży Granicznej.

Przypomnijmy, że polska Straż Graniczna do Republiki Macedonii Północnej wyjeżdża od 2016 roku. Łącznie było już 46 edycji misji, uczestniczyło w nich ponad 1200 polskich strażników granicznych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Nielegalni imigranci z Turcji zatrzymani przez Straż Graniczną

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz