“W minioną sobotę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali czterech obywateli Syrii oraz obywatela Iraku, którzy po wylądowaniu samolotu z Aten, okazali do kontroli dokumenty należące do innych osób” – poinformowała Straż Graniczna (SG) w poniedziałek.

W komunikacie podkreślono, że trzech mężczyzn przedstawiło autentyczne bułgarskie dowody osobiste, w których wizerunek osób na fotografii odbiegał od wizerunku osób będących w ich posiadaniu. Dodatkowo dokumenty figurowały w systemie jako zastrzeżone lub utracone. W dowodach czeskim i rumuńskim zostały z kolei podrobione zabezpieczenia. Czterech z mężczyzn, w wieku od 23 do 56 lat, oświadczyło, że są obywatelami Syrii, piąty był z kolei obywatelem Iraku. Wszyscy podróżowali z Turcji przez Grecję, aby dostać się do Niemiec i Niderlandów.

“Wobec cudzoziemców wszczęto postępowanie przygotowawcze w kierunku fałszowania dokumentu i używania go jako autentyczny oraz posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. Prowadzone są także postępowania administracyjne w celu zobowiązania cudzoziemców do powrotu. Do zakończenia postępowań wszyscy zostaną umieszczeni w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców” – informuje SG.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej działając z policją i Krajową Administracją Skarbową, zatrzymał na Podkarpaciu 15-osobową grupę nielegalnych imigrantów z Syrii.

Także w lutym Prokuratura Krajowa informowała o rozbiciu międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnej migracji do Polski. Grupa przestępcza zorganizowała przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej nie mniej niż 8337 ustalonym cudzoziemcom.

Zobacz także: SG: Kontrola w agencji zatrudnienia, 78 zatrudnionych nielegalnie imigrantów

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply