Romaszewska i Tyma oburzeni zwycięstwem kandydatów Kukiz’15 w Przemyślu

Szefowa Telewizji Biełsat i szef Związku Ukraińców w Polsce wyrazili oburzenie głosowaniem mieszkańców Przemyśla w wyborach samorządowych. Nie spodobało im się, że prezydentem miasta może zostać poseł Wojciech Bakun z Kukiz’15, a także wybór na radnych dra hab. Andrzeja Zapałowskiego i Mirosława Majkowskiego.

W piątek szefowa TV Białsat Agnieszka Romaszewska-Guzy wyraziła na portalu społecznościowym swoje niezadowolenie z głosowania mieszkańców Przemyśla w wyborach samorządowych. Oburzyło ją zwycięstwo posła Wojciecha Bakuna, kandydata Kukiz’15, w pierwszej turze wyborów na prezydenta Przemyśla. W drugiej turze zmierzy się z kandydatem PiS. Romaszewska krytycznie skomentowała też uzyskanie mandatów radnych Przemyśla przez dwóch kandydatów Kukiz’15. Chodzi o dra hab. Andrzeja Zapałowskiego, historyka i eksperta ds. geopolityki i bezpieczeństwa, a także Mirosława Majkowskiego, znanego przemyskiego działacza patriotycznego i rekonstruktora historycznego.

Przeczytaj: „Będziemy działać w interesie narodowym”. Prof. Zapałowski i Mirosław Majkowski radnymi Przemyśla

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Jak dostać w d… na własną prośbę” – zaczęła swój wpis szefowa TV Biełsat, znana z mocno proukraińskich poglądów. „W Przemyślu jedynym mieście w Polsce o drugą ture w wyborach na burmistrza walczy PiS z …. NARODOWCAMI od Zapałowskiego i Majkowskiego, czyli pan Bakun z panem Hemryszczakiem [pis. oryg. – red.] z PiS. I ma sporą szanse ze PRZEGRA”.

Przeczytaj: Bakun: stawiamy na bezpośredni kontakt z przemyślanami, a nie na brudną kampanię

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Tak kończą się pieszczoty i hodowanie ukrainożerców, „rekonstruktorów” typu obu wyżej wymienionych” – napisała.

Wpis Romaszewskiej wyraźnie spodobał się Piotrowi Tymie, szefowi Związku Ukraińców w Polsce i „negacjoniście wołyńskiemu”, który nie tylko udostępnił jej post, ale też dodał własny komentarz.

„Święte słowa. Chowanie głowy w piasek na przykłady zoologicznej wręcz wrogości do Ukraińców, flirtowanie z tego typu personami tak się kończy. PIS wrażliwy zazwyczaj na krytykę w przypadku tego typu person pozwala im na więcej wiec walą w PIS jak w bęben. Skutki mogą być opłakane” – napisał szef ZUwP,

Tyma skrytykował też polityków PiS za brak reakcji na wypowiedzi wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka ws. wypowiedzi szefa Towarzystwa Ukraińskiego Kuprianowicza w Sahryniu, który oskarżał AK o popełnienie tam zbrodni przeciwko ludzkości, a lokalni prawosławni mieszkańcy zginęli z rąk innych obywateli Rzeczpospolitej dlatego, że „mówili w innym niż większość języku i byli innego wyznania”. Wojewoda złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, a uroczystość z udziałem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Sahryniu za „prowokację i hucpę”.

Przeczytaj: Deszczycia po spotkaniu z Kuprianowiczem: nie można ścigać za poglądy zgodne z prawdą historyczną

„Milczenie w sprawie haniebnych słów wojewody Czarnka to dowód na myślenie w kategoriach plemiennych, nie racji państwa” – napisał Tyma. W innym komentarzu twierdził, że taka bezczynność to przyzwolenie na działanie „rosyjskiej agentury” i skrytykował zapisy ws. zbrodni ukraińskich nacjonalistów w nowej ustawie o IPN

„Brak reakcji na takie zjawiska, jak działania wojewody Czarnka – to zielone światło dla prorosyjskiej agentury i chorych z nienawiści ludzi. Ukraińska część noweli ustawy o IPN kogoś czegoś nauczyła?”

W innym wpisie określił politykę historyczną IPN mianem „zwichrowanej”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Słowa Romaszewskiej skomentował na Twitterze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski:

Wypowiedź Agnieszki Romaszewskiej z Telewizji Biełsat wobec Wojciecha Bakuna, któremu zaufało 42% mieszkańców Przemyśla, to nie tylko arogancja „warszawki” wobec innych miast, ale i pocałunek śmierci dla kandydata PiS.

Przeczytaj: Bakun (K’15) o marszu Azowa we Lwowie: to był antypolski marsz, Polska powinna ostro zareagować

Czytaj także: Bakun (K’15) dla Kresów.pl: działania MON ws. Birczy i Grobu Nieznanego Żołnierza to skandal i hańba

Wojciech Bakun, promotor rozwoju regionalnego miasta, został posłem Kukiz ’15 w 2015 roku. W Sejmie zasłynął między innymi jako krytyk ustępstw władz Polski wobec Ukrainy na płaszczyźnie polityki historycznej, w sprawie której często wypowiadał się dla redakcji Kresy.pl Przestrzegał przed narastaniem antypolskich tendencji na Ukrainie. Był także promotorem ustawowej penalizacji promowania banderyzmu w Polsce, jak również projektu ustawy Kukiz’15 ws. upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W drugiej turze Bakun zmierzy się z kandydatem PiS, Januszem Hamryszczakiem, który uzyskał poparcie 26,4 proc.

Facebook / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tagore
  tagore :

  To efekt działań Tymy i ukraińskich neobanderowców, akcja wywołuje reakcję. Politycy PIS swoją nieracjonalną polityką wschodnią umacniają w elektoracie pozycję ludzi mających zdecydowane poglądy na politykę Ukrainy wobec Polski.
  Ewentualne zwycięstwo Bakuna stworzy ciekawą sytuację polityczną na pograniczu.
  A co do Pani Romaszewskiej ,wygląda na to ,że niedaleko padła od jabłoni ,mówi równie szybko i niemądrze jak jej Matka.

 2. Avatar
  JeszczePolska :

  Może pani Romaszewska i Tyma wypowiedzą się na temat:
  a/ Decyzji rady Miejskiej Lwowa o usunięciu Lwów sprzed cmentarza
  b/Zakazie ekshumacji na Wołyniu
  c/ukrainskiej przestępczości w Polsce m.in. przypalania dziecka lokówką, wrzaski polskie k…y
  d/straszeniem przez Tymę Polaków drugim Wołyniem,
  e/wypowiedziami niejakiego Isajewa
  f/wyrywaniem polskim Rodzinom pieniędzy na korzyść Ukrainy/4 mld swapu, dotacja na drogi, przejścia graniczne, stypendia, na koleje,melioracja Jeziora Świteź,szczepienia z funduszu NFZ,dotacja na prace w Czernobylu,zakładanie plantacji sadów z pieniędzy polskich podatników, emerytury z Funduszu ZUS bez żadnego udziału ukraińskiego ZUSu za lata przepracowane na Ukrainie./
  Może pani da ze swoich, z odszkodowania/ z podatków Polaków/ sp.tatusia!!
  PIS naprawdę ma złą rękę do wybierania wielu „swoich” ludzi/

  g/ wyrzucaniem polskich księży z Ukrainy
  h/ sekowanie arcybiskupa Mokrzyckiego

  https://wolnosc24.pl/2017/04/28/prezes-zwiazku-ukraincow-w-polsce-grozi-nam-drugim-wolyniem-tymczasem-ukrainski-ipn-delegalizuje-105-polskich-pomnikow/

 3. Avatar
  muniek1982 :

  Tą Panią już dawno za jawnie antypolskie zachowanie powinni wywalić ze stołka szefa tv która zapewne opłacalna jest z podatków Polaków co do Tymy nim ABW już dawno powinno się zająć bo jego porównania że wszyscy Polacy którzy w Przemyślu głosują zgodnie z własną wolą sumieniem i chęcią uratowania swego miasto to ruscy agenci jak mu się kabanowi w Polsce nie podoba jak dalej chce siać oszczwrstwa i pluć w pwarz Polakom i dalej falszować historie kłamać że polskie ziemie leżące w granicach królestwa polskiego przez tysiąclecie tylko dlatego że jakiś szlachcic sprowadził sobie parobków chłopów z dalekiej Rusi to już te ziemie są etniczne ukraińskie. Polacy w Przemyślu wreszcie powiedzieli dość mają dość stagnacji dość faszystów z upa co roku ostentacyjnie maszerujacych przez miasto grających hymn upa i krzyczacych że jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi mają dość tego że Ukraińcy dostali kamienicę w centrum miasta warta miliony dostają dotacje z naszych podatków a Polacy na Ukrainie do tej pory nie dostali nic wręcz odbiera im się co udało im się uzyskać. Przemyślanie postanowili dość i wybrali i to ich wybór nie jakiejś głupiej piz….y z kabanskiej tv i faszysty Tymy lubujacym się w ideologii upa to oni są trolami lecz kabańskimi działają na szkodę polski i powinni siedzieć za zdradę a jak im się w Polsce czy w Przemyślu nie podoba to droga wolna wyjazd na Ukrainę co do Przemyśla i jego mieszkańców nikt ich tu nie zaprasza i nie musicie tu przyjeżdżać bo to polskie miasto od wieków a nawet oz zawsze Ukraińcy nigdy a to przenigdy nie stanowili tu odlamka ludności większego niż 15% więc jakie to miasto jest czy było kabanskie ale dla nich wystarczy jeden kabany i już to są tereny czysto etniczne ukraińskie taką właśnie wywrotowa politykę w naszym kraju prowadzi mniejszość ukraińska więc jak się budzą mieszkańcy miast to zarzuca się im że są ruski i agentami ale tu was zaskocze w Przemyślu mieszkają Polacy i patrioci którym zależy na dobru Polski i ich miasta a wy Ukraińcy u siebie możecie się powybijac i gówno nas to obejdzie lecz od nas wara psy kabańskie.

  • Avatar
   JeszczePolska :

   @muniek1982
   Ponieważ modna jest nagonka na Rosję , to Ukry i polscy pożyteczni idioci, podchwycili ten „trynd” lub został im podpowiedziany do zastosowania, żeby stygmatyzować wszystkich ,którym nie podoba się ta służalczość pewnych kręgów władzy/ na polecenie zza oceanu/. Ta sama metoda co z antysemityzmem dokładnie ta sama, i podpowiedziana przez zarząd i słuzby Ukrainy wiadomego pochodzenia!
   I wszyscy Polacy, którzy nie zgadzają się na to, żeby w sytuacji palących potrzeb w służbie zdrowia, biednych i zadłużonych polskich emerytów, dzieci niepełnosprawnych, wagonami wozić forsę na Ukrainę.TO SĄ polskie podatki , w pocie czoła wypracowane przez Polaków!!!
   Tu chodzi i karmienie banderowskiego potwora który został ożywiony i futrowany w określonym celu! i od lat jest hołubiony w USA i Kanadzie w tym samy celu!!
   Ostatnio Poroch ogłasza powstanie ukraińskiego programu kosmicznego,i budowie kosmodromu w AUSTRALII,
   Na to pieniądze mają, na zakup złota i dewiz mają,korupcja kwitnie i osiąga rekordy!
   Ale plantacje malin i sady , produkcję mleczarską,emerytury, meliorację i szczepienia mają opłacać Polacy!
   W ten sposób wstaliśmy z kolan!!

 4. Avatar
  jaro7 :

  Romaszewska to stara idiotka która wspiera WSZYSTKO co antypolskie,ale jakim prawem ten banderofil Tyma wypowiada się o tym na kogo głosują Polacy,jak ci się ukrze nie podoba to wyp…j do Banderolandu bo tam twoje miejsce,i weź ze sobą romaszewską ,przxełomiec i innych zaprzańców-kretynów.

  • Avatar
   jwu :

   @jaro7 Gdyby tych wszystkich zaprzańców zliczyć ,którzy kibicują banderowcom stepowym ,to nie wiem czy PKP ma odpowiednią ilość wagonów ,by ich wszystkich wywieźć ? Smutne to ale niestety prawdziwe.Operacja Wisła ,a później faworyzowanie tych pokrzywdzonych ,zrobiły swoje.