Szefowa Telewizji Biełsat i szef Związku Ukraińców w Polsce wyrazili oburzenie głosowaniem mieszkańców Przemyśla w wyborach samorządowych. Nie spodobało im się, że prezydentem miasta może zostać poseł Wojciech Bakun z Kukiz’15, a także wybór na radnych dra hab. Andrzeja Zapałowskiego i Mirosława Majkowskiego.

W piątek szefowa TV Białsat Agnieszka Romaszewska-Guzy wyraziła na portalu społecznościowym swoje niezadowolenie z głosowania mieszkańców Przemyśla w wyborach samorządowych. Oburzyło ją zwycięstwo posła Wojciecha Bakuna, kandydata Kukiz’15, w pierwszej turze wyborów na prezydenta Przemyśla. W drugiej turze zmierzy się z kandydatem PiS. Romaszewska krytycznie skomentowała też uzyskanie mandatów radnych Przemyśla przez dwóch kandydatów Kukiz’15. Chodzi o dra hab. Andrzeja Zapałowskiego, historyka i eksperta ds. geopolityki i bezpieczeństwa, a także Mirosława Majkowskiego, znanego przemyskiego działacza patriotycznego i rekonstruktora historycznego.

Przeczytaj: „Będziemy działać w interesie narodowym”. Prof. Zapałowski i Mirosław Majkowski radnymi Przemyśla

„Jak dostać w d… na własną prośbę” – zaczęła swój wpis szefowa TV Biełsat, znana z mocno proukraińskich poglądów. „W Przemyślu jedynym mieście w Polsce o drugą ture w wyborach na burmistrza walczy PiS z …. NARODOWCAMI od Zapałowskiego i Majkowskiego, czyli pan Bakun z panem Hemryszczakiem [pis. oryg. – red.] z PiS. I ma sporą szanse ze PRZEGRA”.

Przeczytaj: Bakun: stawiamy na bezpośredni kontakt z przemyślanami, a nie na brudną kampanię

„Tak kończą się pieszczoty i hodowanie ukrainożerców, “rekonstruktorów” typu obu wyżej wymienionych” – napisała.

Wpis Romaszewskiej wyraźnie spodobał się Piotrowi Tymie, szefowi Związku Ukraińców w Polsce i „negacjoniście wołyńskiemu”, który nie tylko udostępnił jej post, ale też dodał własny komentarz.

„Święte słowa. Chowanie głowy w piasek na przykłady zoologicznej wręcz wrogości do Ukraińców, flirtowanie z tego typu personami tak się kończy. PIS wrażliwy zazwyczaj na krytykę w przypadku tego typu person pozwala im na więcej wiec walą w PIS jak w bęben. Skutki mogą być opłakane” – napisał szef ZUwP,

Tyma skrytykował też polityków PiS za brak reakcji na wypowiedzi wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka ws. wypowiedzi szefa Towarzystwa Ukraińskiego Kuprianowicza w Sahryniu, który oskarżał AK o popełnienie tam zbrodni przeciwko ludzkości, a lokalni prawosławni mieszkańcy zginęli z rąk innych obywateli Rzeczpospolitej dlatego, że „mówili w innym niż większość języku i byli innego wyznania”. Wojewoda złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, a uroczystość z udziałem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Sahryniu za „prowokację i hucpę”.

Przeczytaj: Deszczycia po spotkaniu z Kuprianowiczem: nie można ścigać za poglądy zgodne z prawdą historyczną

„Milczenie w sprawie haniebnych słów wojewody Czarnka to dowód na myślenie w kategoriach plemiennych, nie racji państwa” – napisał Tyma. W innym komentarzu twierdził, że taka bezczynność to przyzwolenie na działanie „rosyjskiej agentury” i skrytykował zapisy ws. zbrodni ukraińskich nacjonalistów w nowej ustawie o IPN

„Brak reakcji na takie zjawiska, jak działania wojewody Czarnka – to zielone światło dla prorosyjskiej agentury i chorych z nienawiści ludzi. Ukraińska część noweli ustawy o IPN kogoś czegoś nauczyła?”

W innym wpisie określił politykę historyczną IPN mianem „zwichrowanej”.

Słowa Romaszewskiej skomentował na Twitterze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski:

Wypowiedź Agnieszki Romaszewskiej z Telewizji Biełsat wobec Wojciecha Bakuna, któremu zaufało 42% mieszkańców Przemyśla, to nie tylko arogancja “warszawki” wobec innych miast, ale i pocałunek śmierci dla kandydata PiS.

Przeczytaj: Bakun (K’15) o marszu Azowa we Lwowie: to był antypolski marsz, Polska powinna ostro zareagować

Czytaj także: Bakun (K’15) dla Kresów.pl: działania MON ws. Birczy i Grobu Nieznanego Żołnierza to skandal i hańba

Wojciech Bakun, promotor rozwoju regionalnego miasta, został posłem Kukiz ’15 w 2015 roku. W Sejmie zasłynął między innymi jako krytyk ustępstw władz Polski wobec Ukrainy na płaszczyźnie polityki historycznej, w sprawie której często wypowiadał się dla redakcji Kresy.pl Przestrzegał przed narastaniem antypolskich tendencji na Ukrainie. Był także promotorem ustawowej penalizacji promowania banderyzmu w Polsce, jak również projektu ustawy Kukiz’15 ws. upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W drugiej turze Bakun zmierzy się z kandydatem PiS, Januszem Hamryszczakiem, który uzyskał poparcie 26,4 proc.

Facebook / Kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. tagore
  tagore :

  To efekt działań Tymy i ukraińskich neobanderowców, akcja wywołuje reakcję. Politycy PIS swoją nieracjonalną polityką wschodnią umacniają w elektoracie pozycję ludzi mających zdecydowane poglądy na politykę Ukrainy wobec Polski.
  Ewentualne zwycięstwo Bakuna stworzy ciekawą sytuację polityczną na pograniczu.
  A co do Pani Romaszewskiej ,wygląda na to ,że niedaleko padła od jabłoni ,mówi równie szybko i niemądrze jak jej Matka.

 2. JeszczePolska
  JeszczePolska :

  Może pani Romaszewska i Tyma wypowiedzą się na temat:
  a/ Decyzji rady Miejskiej Lwowa o usunięciu Lwów sprzed cmentarza
  b/Zakazie ekshumacji na Wołyniu
  c/ukrainskiej przestępczości w Polsce m.in. przypalania dziecka lokówką, wrzaski polskie k…y
  d/straszeniem przez Tymę Polaków drugim Wołyniem,
  e/wypowiedziami niejakiego Isajewa
  f/wyrywaniem polskim Rodzinom pieniędzy na korzyść Ukrainy/4 mld swapu, dotacja na drogi, przejścia graniczne, stypendia, na koleje,melioracja Jeziora Świteź,szczepienia z funduszu NFZ,dotacja na prace w Czernobylu,zakładanie plantacji sadów z pieniędzy polskich podatników, emerytury z Funduszu ZUS bez żadnego udziału ukraińskiego ZUSu za lata przepracowane na Ukrainie./
  Może pani da ze swoich, z odszkodowania/ z podatków Polaków/ sp.tatusia!!
  PIS naprawdę ma złą rękę do wybierania wielu “swoich” ludzi/

  g/ wyrzucaniem polskich księży z Ukrainy
  h/ sekowanie arcybiskupa Mokrzyckiego

  https://wolnosc24.pl/2017/04/28/prezes-zwiazku-ukraincow-w-polsce-grozi-nam-drugim-wolyniem-tymczasem-ukrainski-ipn-delegalizuje-105-polskich-pomnikow/

 3. muniek1982
  muniek1982 :

  Tą Panią już dawno za jawnie antypolskie zachowanie powinni wywalić ze stołka szefa tv która zapewne opłacalna jest z podatków Polaków co do Tymy nim ABW już dawno powinno się zająć bo jego porównania że wszyscy Polacy którzy w Przemyślu głosują zgodnie z własną wolą sumieniem i chęcią uratowania swego miasto to ruscy agenci jak mu się kabanowi w Polsce nie podoba jak dalej chce siać oszczwrstwa i pluć w pwarz Polakom i dalej falszować historie kłamać że polskie ziemie leżące w granicach królestwa polskiego przez tysiąclecie tylko dlatego że jakiś szlachcic sprowadził sobie parobków chłopów z dalekiej Rusi to już te ziemie są etniczne ukraińskie. Polacy w Przemyślu wreszcie powiedzieli dość mają dość stagnacji dość faszystów z upa co roku ostentacyjnie maszerujacych przez miasto grających hymn upa i krzyczacych że jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi mają dość tego że Ukraińcy dostali kamienicę w centrum miasta warta miliony dostają dotacje z naszych podatków a Polacy na Ukrainie do tej pory nie dostali nic wręcz odbiera im się co udało im się uzyskać. Przemyślanie postanowili dość i wybrali i to ich wybór nie jakiejś głupiej piz….y z kabanskiej tv i faszysty Tymy lubujacym się w ideologii upa to oni są trolami lecz kabańskimi działają na szkodę polski i powinni siedzieć za zdradę a jak im się w Polsce czy w Przemyślu nie podoba to droga wolna wyjazd na Ukrainę co do Przemyśla i jego mieszkańców nikt ich tu nie zaprasza i nie musicie tu przyjeżdżać bo to polskie miasto od wieków a nawet oz zawsze Ukraińcy nigdy a to przenigdy nie stanowili tu odlamka ludności większego niż 15% więc jakie to miasto jest czy było kabanskie ale dla nich wystarczy jeden kabany i już to są tereny czysto etniczne ukraińskie taką właśnie wywrotowa politykę w naszym kraju prowadzi mniejszość ukraińska więc jak się budzą mieszkańcy miast to zarzuca się im że są ruski i agentami ale tu was zaskocze w Przemyślu mieszkają Polacy i patrioci którym zależy na dobru Polski i ich miasta a wy Ukraińcy u siebie możecie się powybijac i gówno nas to obejdzie lecz od nas wara psy kabańskie.

  • JeszczePolska
   JeszczePolska :

   @muniek1982
   Ponieważ modna jest nagonka na Rosję , to Ukry i polscy pożyteczni idioci, podchwycili ten “trynd” lub został im podpowiedziany do zastosowania, żeby stygmatyzować wszystkich ,którym nie podoba się ta służalczość pewnych kręgów władzy/ na polecenie zza oceanu/. Ta sama metoda co z antysemityzmem dokładnie ta sama, i podpowiedziana przez zarząd i słuzby Ukrainy wiadomego pochodzenia!
   I wszyscy Polacy, którzy nie zgadzają się na to, żeby w sytuacji palących potrzeb w służbie zdrowia, biednych i zadłużonych polskich emerytów, dzieci niepełnosprawnych, wagonami wozić forsę na Ukrainę.TO SĄ polskie podatki , w pocie czoła wypracowane przez Polaków!!!
   Tu chodzi i karmienie banderowskiego potwora który został ożywiony i futrowany w określonym celu! i od lat jest hołubiony w USA i Kanadzie w tym samy celu!!
   Ostatnio Poroch ogłasza powstanie ukraińskiego programu kosmicznego,i budowie kosmodromu w AUSTRALII,
   Na to pieniądze mają, na zakup złota i dewiz mają,korupcja kwitnie i osiąga rekordy!
   Ale plantacje malin i sady , produkcję mleczarską,emerytury, meliorację i szczepienia mają opłacać Polacy!
   W ten sposób wstaliśmy z kolan!!

 4. zefir
  zefir :

  Co za afront,co za sprzeniewierzenie banderowskich wartości,co to za demokracja która życzeń Vbanderowskiej kolumny w Polsce nie uwzględnia.Romaszewskiej i Tymie miłości do OUN-UPA-bestialskich morderców Polaków nie brakuje o czym wiadomo-więc szczęśliwie,że bez wzajemności.

 5. jaro7
  jaro7 :

  Romaszewska to stara idiotka która wspiera WSZYSTKO co antypolskie,ale jakim prawem ten banderofil Tyma wypowiada się o tym na kogo głosują Polacy,jak ci się ukrze nie podoba to wyp…j do Banderolandu bo tam twoje miejsce,i weź ze sobą romaszewską ,przxełomiec i innych zaprzańców-kretynów.

  • jwu
   jwu :

   @jaro7 Gdyby tych wszystkich zaprzańców zliczyć ,którzy kibicują banderowcom stepowym ,to nie wiem czy PKP ma odpowiednią ilość wagonów ,by ich wszystkich wywieźć ? Smutne to ale niestety prawdziwe.Operacja Wisła ,a później faworyzowanie tych pokrzywdzonych ,zrobiły swoje.