W środę na lotnisku w Balicach zatrzymano 43-letniego obywatela Ukrainy. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

W środę na podkrakowskim lotnisku, po przylocie samolotu rejsowego z Madrytu, funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach wylegitymowali, a następnie zatrzymali 43-letniego obywatela Ukrainy – informuje Straż Graniczna. “Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych SG ustalono, iż cudzoziemiec figuruje w dostępnych bazach danych Interpolu, jako osoba poszukiwana czerwoną notą w celu aresztowania. Mężczyzna poszukiwany był przez władze Ukrainy, za jazdę z nadmierną prędkością, podczas której ze skutkiem śmiertelnym potrącił rowerzystę” – wskazano w komunikacie.

Zatrzymanego cudzoziemca przekazano funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, celem realizacji dalszych czynności służbowych.

Także w połowie kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Ukraińca ściganego czerwoną notą Interpolu. Był poszukiwany za przestępstwo związane z narkotykami.

Z kolei pod koniec marca policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego przez Interpol za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem osób z Ukrainy do Polski i dalej na zachód. Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 33-latkowi grozi 9 lat pozbawienia wolności.

Także w grudniu funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. Miało to związek z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej migrantów z Ukrainy przez Francję do Wielkiej Brytanii.

karpacki.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply