Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Ukraińca ściganego czerwoną notą Interpolu. Za przestępstwo związane z narkotykami grozi mu ponad 5 lat więzienia.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie we wtorkowym komunikacie. “9 kwietnia do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 60-letni obywatel Ukrainy. W trakcie sprawdzeń danych  w międzynarodowych bazach poszukiwawczych okazało się, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu brazylijskich służb. Tamtejsze władze wydały za nim czerwoną notę Interpolu w związku z posiadaniem kokainy. Za to przestępstwo grozi mu ponad 5 lat więzienia” – wskazano w komunikacie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemiec został tymczasowo aresztowany. O dalszym postępowaniu i ewentualnej ekstradycji zadecyduje sąd.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad 40 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

Pod koniec marca policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego przez Interpol za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem osób z Ukrainy do Polski i dalej na zachód. Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 33-latkowi grozi 9 lat pozbawienia wolności.

Także w grudniu funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. Miało to związek z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej migrantów z Ukrainy przez Francję do Wielkiej Brytanii.

bieszczadzki.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply