Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo odbył 3 spotkania z Kim Dzong Czolem w Nowym Jorku.

Jak powiedział Pompeo, „Przez tę serie spotkań jestem przekonany, że zmierzamy w dobrym kierunku.” W piątek delegacja północnokoreańska obecnie przebywająca w USA, na czele której stoi były szef wywiadu północnokoreańskiego Kim Dzong Czol, uda się do Waszyngtonu, aby przekazać list od Kim Dzona Una skierowany do Donalda Trumpa.Kim Dzong Czol jest najwyższym reprezentantem Korei Północnej, który odwiedzi Stany Zjednoczone od 2000 roku, kiedy to wicemarszałek  Jo Myŏng Rok spotkał się z ówczesnym prezydentem Billem Clintonem. Pompeo stwierdził, że Waszyngton w sposób „bardzo jasny” daje do zrozumienia, że celem negocjacji jest denuklearyzacja w zamian za „jaśniejszą ścieżkę” dla Korei Północnej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Nie mamy złudzeń. Pozostało jeszcze wiele do zrobienia. I zrobiliśmy postęp tutaj, a jednocześnie zrobiliśmy postępy w innych miejscach, w których odbywały się rozmowy. Wykorzystaliśmy cały dostępny nam czas, aby osiągnąć postęp, który był możliwy do osiągnięcia podczas naszego pobytu tutaj w Nowym Jorku” – powiedział Pompeo podczas spotkania z dziennikarzami.

Pompeo nie był w stanie powiedzieć jednoznacznie, czy planowany na 12 czerwca szczyt Trumpa z Kim Dzong Unem się odbędzie, choć wysiłki zmierzają w kierunku zorganizowania historycznego spotkania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PILNE: Biały Dom: szczyt Trump-Kim odwołany

kresy.pl / the hill

Pompeo: poczyniono postępy ws. szczytu Trump-Kim
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz