Biedroń nie chce ujawnić, kto finansuje jego partię

Władze partii Wiosna założonej przez Roberta Biedronia nie chcą ujawnić, kto udzielił jej wsparcia finansowego. Twierdzą, że zrobią to dopiero pod koniec roku. – donosi RMF FM.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Robert Biedroń dawał wymijające odpowiedzi na temat tego, kto finansuje jego partię. Jak stwierdził, jest ona finansowana „przez ludzi”.

„To ludzie wpłacają takie kwoty, które zobaczycie państwo w naszym sprawozdaniu pod koniec roku transparentnie” – zapewniał Biedroń.  Jak twierdził, „nie ma nic do ukrycia”, ale szczegółów nie chciał podać. Jako pozytyw przedstawiał fakt, iż jego partia nie jest finansowana przez spółki skarbu państwa i nie otrzymuje subwencji dla partii politycznych. Biedroń zaprzeczył, że wczorajsza konwencja założycielska Wiosny, która według niego kosztowała 300-400 tys. złotych, została sfinansowana przez Janusza Palikota. „Januszu, jeśli oglądasz daj chociaż symboliczną złotówkę” – mówił były prezydent Słupska.

Także sekretarz generalny nowej partii Krzysztof Gawkowski w rozmowie z RMF FM nie chciał ujawnić źródeł finansowania Wiosny. Jak twierdził, nie pozwala na to polskie prawo. Zapewniał, że partia ujawni wszystko na koniec roku w sprawozdaniu finansowym.

Biedroń zapowiedział w poniedziałek, że on oraz inni liderzy Wiosny wyruszą na 30-dniowy objazd po Polsce, odwiedzając 16 miast, gdzie mają przekonywać do swojego programu.

Jak pisaliśmy, kilka tysięcy osób wzięło w niedzielę udział w konwencji nowo powstającej partii Wiosna byłego prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Z przemówienia Biedronia wynikało, że Wiosna postawiła w swoim programie nacisk na sprawy obyczajowe, socjalne i ekologię.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Robert Biedroń bez absolutorium od radnych Słupska

Kresy.pl / rmf24.pl

Biedroń nie chce ujawnić, kto finansuje jego partię
5 (100%) 3 głosów.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz