Władze partii Wiosna założonej przez Roberta Biedronia nie chcą ujawnić, kto udzielił jej wsparcia finansowego. Twierdzą, że zrobią to dopiero pod koniec roku. – donosi RMF FM.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Robert Biedroń dawał wymijające odpowiedzi na temat tego, kto finansuje jego partię. Jak stwierdził, jest ona finansowana „przez ludzi”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„To ludzie wpłacają takie kwoty, które zobaczycie państwo w naszym sprawozdaniu pod koniec roku transparentnie” – zapewniał Biedroń.  Jak twierdził, „nie ma nic do ukrycia”, ale szczegółów nie chciał podać. Jako pozytyw przedstawiał fakt, iż jego partia nie jest finansowana przez spółki skarbu państwa i nie otrzymuje subwencji dla partii politycznych. Biedroń zaprzeczył, że wczorajsza konwencja założycielska Wiosny, która według niego kosztowała 300-400 tys. złotych, została sfinansowana przez Janusza Palikota. „Januszu, jeśli oglądasz daj chociaż symboliczną złotówkę” – mówił były prezydent Słupska.

Także sekretarz generalny nowej partii Krzysztof Gawkowski w rozmowie z RMF FM nie chciał ujawnić źródeł finansowania Wiosny. Jak twierdził, nie pozwala na to polskie prawo. Zapewniał, że partia ujawni wszystko na koniec roku w sprawozdaniu finansowym.

Biedroń zapowiedział w poniedziałek, że on oraz inni liderzy Wiosny wyruszą na 30-dniowy objazd po Polsce, odwiedzając 16 miast, gdzie mają przekonywać do swojego programu.

Jak pisaliśmy, kilka tysięcy osób wzięło w niedzielę udział w konwencji nowo powstającej partii Wiosna byłego prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Z przemówienia Biedronia wynikało, że Wiosna postawiła w swoim programie nacisk na sprawy obyczajowe, socjalne i ekologię.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Robert Biedroń bez absolutorium od radnych Słupska

Kresy.pl / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz