W sondażu CBOS PiS nadal silny

W najnowszym badaniu opinii społecznej przeprowadzonym przez CBOS, inaczej niż w innych sondażach, Prawo i Sprawiedliwość nadal zdecydowanie dominuje na polskiej scenie partyjnej.

Wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS opublikował w poniedziałek portal Interia. Zgodnie z nimi partia rządząca może liczyć na poparcie 44 proc. elektoratu. To poparcie wyraźnie wyższe niż w niedawnym sondażu pracowni Kantar, który wykazał znaczne osłabienie PiS i zmniejszenie się jego przewagi nad liberalną opozycją z Koalicji Obywatelskiej. PiS utrzymał taki sam poziom poparcia jak w poprzednim badaniu CBOS.

Najnowsze badanie CBOS wykazało natomiast, że KO ma poparcie prawie dwukrotnie mniejsze niż partia rządząca. Liberałowie uzyskali w tym sondażu poparcie tylko 24 proc. zdecydowanych na głosowanie. Liberałowie odnotowali wzrost poparcia o 1 punkt procentowy.

Znacznie słabsze były pozostałe partie parlamentarne. Koalicję Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i Razem wskazało 9 proc. respondentów. W porównaniu do poprzedniego sondażu CBOS to spadek poparcia o 1 punkt procentowy. W sondażu pojawiła się także Nowa Lewica, czyli formuła partii jaka powstanie ze zjednoczenia SLD i Wiosny. Taką partię poparłoby 7 proc. respondentów.

Czwarte miejsce w sondażu zajęła Konfederacja Wolność i Niepodległość. Partia narodowców i konserwatywnych liberałów ma poparcie większe o 1 punkt procentowy niż w poprzednich sondażu.Natomiast o 2 punkty procentowe spadło poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Kukiz ’15, które wybrało 5 proc. pytanych.

Badanie “Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6-16 lutego 2020 r. na liczącej 994 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

interia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply