W sondażu CBOS PiS nadal silny

W najnowszym badaniu opinii społecznej przeprowadzonym przez CBOS, inaczej niż w innych sondażach, Prawo i Sprawiedliwość nadal zdecydowanie dominuje na polskiej scenie partyjnej.

Wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS opublikował w poniedziałek portal Interia. Zgodnie z nimi partia rządząca może liczyć na poparcie 44 proc. elektoratu. To poparcie wyraźnie wyższe niż w niedawnym sondażu pracowni Kantar, który wykazał znaczne osłabienie PiS i zmniejszenie się jego przewagi nad liberalną opozycją z Koalicji Obywatelskiej. PiS utrzymał taki sam poziom poparcia jak w poprzednim badaniu CBOS.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Najnowsze badanie CBOS wykazało natomiast, że KO ma poparcie prawie dwukrotnie mniejsze niż partia rządząca. Liberałowie uzyskali w tym sondażu poparcie tylko 24 proc. zdecydowanych na głosowanie. Liberałowie odnotowali wzrost poparcia o 1 punkt procentowy.

Znacznie słabsze były pozostałe partie parlamentarne. Koalicję Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i Razem wskazało 9 proc. respondentów. W porównaniu do poprzedniego sondażu CBOS to spadek poparcia o 1 punkt procentowy. W sondażu pojawiła się także Nowa Lewica, czyli formuła partii jaka powstanie ze zjednoczenia SLD i Wiosny. Taką partię poparłoby 7 proc. respondentów.

Czwarte miejsce w sondażu zajęła Konfederacja Wolność i Niepodległość. Partia narodowców i konserwatywnych liberałów ma poparcie większe o 1 punkt procentowy niż w poprzednich sondażu.Natomiast o 2 punkty procentowe spadło poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego i ruchu Kukiz ’15, które wybrało 5 proc. pytanych.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6-16 lutego 2020 r. na liczącej 994 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz