Biedroń zakłada partię „Wiosna”

Kilka tysięcy osób wzięło w niedzielę udział w konwencji nowo powstającej partii byłego prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Nowa partia będzie nosiła nazwę „Wiosna”.

Konwencję „Wiosny” zorganizowano na warszawskim Torwarze. Jak podaje PAP, założyciel partii tłumaczył w swoim przemówieniu, że „w Polsce zbyt długo trwa mroźna zima”, z którą trzeba skończyć. „To my jesteśmy świeżością, to my jesteśmy tą wiosną, to my wniesiemy świeżość do polskiej polityki”. – zapowiadał Biedroń.

Z przemówienia byłego prezydenta Słupska wynika, że „Wiosna” postawiła w swoim programie nacisk na sprawy obyczajowe, socjalne i ekologię. Biedroń zapowiedział, że w przypadku wejścia do Sejmu jego partia złoży 13 projektów ustaw. Ma się w nich znaleźć legalizacja aborcji „na żądanie” do 12. tygodnia, dostęp do antykoncepcji, w tym wczesnoporonnej, pełne finansowanie in vitro. „Wiosna” chce także renegocjacji konkordatu, likwidacji funduszu kościelnego, opodatkowania „tacy” oraz wycofania nauczania religii ze szkół. W zamian w szkołach miałaby się pojawić „rzetelna edukacja seksualna”.

Robert Biedroń zapowiedział również likwidację kopalń węgla do 2035 roku w ramach walki ze smogiem, utworzenie urzędu „rzecznika praw przyrody”, likwidację hodowli zwierząt futerkowych, wprowadzenie zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach i wstrzymanie „bezmyślnej wycinki” drzew.

Lider „Wiosny” chce także zagwarantowania dostępu do lekarza-specjalisty w ciągu 30 dni. Po tym czasie każdy będzie mógł pójść do lekarza w sektorze prywatnym, a zapłaci za to NFZ. Każda kobieta niezależnie od miejscowości ma otrzymać dostęp do „bezpiecznej” opieki medycznej. Były prezydent Słupska postulował również rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko bez względu na dochody oraz ustalenie płacy minimalnej na poziomie 60 proc. średniej krajowej. Według niego uproszczeniu powinno ulec prawo podatkowe.

Biedroń zapowiedział również powołanie „komisji sprawiedliwości i pojednania”, która rozliczy tych, którzy „dopuścili się naruszenia podstawowych praw i wolności zapisanych w konstytucji”. Obiecywał odpartyjnienie spółek skarbu państwa i pełną jawność życia publicznego. „Wiosna” ma przedstawić też projekt ustawy o likwidacji Rady Mediów Narodowych i nowelę ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

Zdaniem organizatorów konwencji brało w niej udział ponad 7 tys. osób z całej Polski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Wybory do PE: formacja Biedronia na podium, Kukiz’15 pod progiem wyborczym [SONDAŻ]

Kresy.pl / PAP / rmf24.pl

Biedroń zakłada partię „Wiosna”
5 (100%) 2 głosów.

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz