Samolot z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował w niedzielę wieczorem na lotnisku w Abu Zabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. – informuje agencja AFP. W ten sposób zaczęła się pierwsza w historii wizyta papieża na Półwyspie Arabskim, kolebce islamu.

Jak podkreślają media, wizyta ma stać pod znakiem „dialogu z islamem”. W poniedziałek Franciszek ma wziąć udział w międzyreligijnej konferencji „Międzyludzkie braterstwo”, na którą zaprosił go następca tronu książę Muhammad ibn Zajed an-Nahajan. W konferencji weźmie udział 700 przywódców religijnych, polityków i działaczy społecznych, w tym wielki imam sunnickiego Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze szejk Ahmad Mohammad Al-Tajib. Papież ma wygłosić na tym spotkaniu przemówienie. Wcześniej Franciszek odwiedzi meczet szejka Zajeda i spotka się z Muzułmańską Radą Starszych.

Wtorek będzie ostatnim dniem papieskiej wizyty. Tego dnia Franciszek odprawi mszę świętą dla 135 tys. wiernych na stadionie w Abu Zabi. 45 tys. osób ma znajdować się na samym stadionie, pozostali zgromadzą się wokół niego. Ma być to największe wydarzenie religijne w historii ZEA. Władze ZEA ogłosiły z tego tytułu wolne dla uczestników mszy pracujących w sektorze prywatnym. W ZEA mieszka prawie milion katolików, są to głównie imigranci zarobkowi z Filipin i Indii.

Zwraca się uwagę, że wizyta Franciszka przypada w czasie, gdy Zjednoczone Emiraty Arabskie angażują się w kampanię wojskową w Jemenie i są uwikłane w dyplomatyczny spór z Katarem. Przed udaniem się na Półwysep Arabski, papież wezwał strony walczące w Jemenie do poszanowania porozumienia o rozejmie. „Apeluję do wszystkich zainteresowanych stron i społeczności międzynarodowej o umożliwienie pilnego przestrzegania ustalonych porozumień w celu zapewnienia dystrybucji żywności” – mówił Franciszek. Papież przypominał, że ludność Jemenu jest wyczerpana długotrwałym konfliktem, a wiele dzieci głoduje. „Wołanie tych dzieci i ich rodziców unosi się do Boga”. – mówił papież.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ks. prof. Oko ponownie ostro o islamie: „Mahomet nie jest drugim Jezusem, ale jest jakby anty-Jezusem”

Kresy.pl / AFP / rmf24.pl

Papież rozpoczął wizytę w ZEA. Ma ona przebiegać pod znakiem „dialogu z islamem”
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz