49 procent Rosjan popiera propozycję wprowadzenia w ich kraju czterodniowego tygodnia pracy. Premier FR Dmitrij Miedwiediew zlecił zbadanie perspektywy wdrożenia takiego rozwiązania.

Według przeprowadzonego w sierpniu br. sondażu przez agencję zatrudnienia Superjob, wśród osób aktywnych gospodarczo, propozycję wprowadzenia w Rosji czterodniowego tygodnia pracy popiera 49 proc. ankietowanych. Przeciwko takiemu pomysłowi jest 31 proc. Rosjan. Co piąty badany nie ma zdania w tej kwestii.

Rosjan pytano też, jak chcieliby spożytkować dodatkowy wolny dzień. Najwięcej, 33 proc. odpowiedziało, że chciałoby spędzić go ze swoimi rodzinami i dziećmi. 20 proc. chciałoby poszukać drugiej pracy, 16 proc. badanych chce po prostu odpoczywać, a 15 proc. chciałoby poświęcić wolny dzień na samokształcenie, rozwijanie swoich umiejętności zawodowych czy naukę języków obcych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ponadto, 7 proc. respondentów chciałoby zająć się pracami domowymi. Taki sam odsetek Rosjan myśli o aktywności na świeżym powietrzu, 4 proc. o zajęciu się swoim hobby, a 2 proc. – o podróżach lub braniu udziału w wydarzeniach kulturalnych.

Badanie przeprowadzono na grupie 1,6 tys. osób w wieku co najmniej 18 lat z różnych części Rosji.

W ubiegłym roku Superjob przeprowadziło wśród Rosjan badanie sondażowe, z którego wynikało, że 76 proc. osób pracujących 5 dni w tygodniu jest zdania, że mogliby wykonywać swoją pracę w ciągu czterech dni.

Jakiś czas temu premier Rosji Dmitrij Miedwiediem zlecił resortowi pracy i opieki społecznej przedstawienie stanowiska ws. perspektywy wprowadzenia w Rosji 4-dniowego dnia pracy. Ma ono być gotowe do końca września.

Czytaj także: Liczba zdolnych do pracy zmniejszyła się w Rosji o milion osób w ciągu pół roku

TASS / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz