Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w czasie wizyty na Ukrainie postanowił zaprezentować bojowy wizerunek, choć do linii donbaskiego frontu miał dość daleko.

Terlecki zamieścił na swojej stronie na Twitterze zdjęcie w hełmie, w kamizelce kuloodpornej dokumentując w ten sposób swój pobyt we wschodniej Ukrainie. Jak napisał, dostał zalecenie założenia wyposażenia obronnego ze względu na bliskość linii rozgraniczenia między terenami kontrolowanymi przez władze Ukrainy, a obszarem zarządzanym przez donbaskich separatystów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W odpowiedzi na wpis wicemarszałka dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” i publicysta zajmujący się konfliktem na Ukrainie Paweł Pieniążek przypomniał, że Słowiańsk, w którym Terlecki, jak sam stwierdził, zrobił sobie zdjęcie, leży daleko od linii faktycznego frontu konfliktu niskiej intensywności. Dla potwierdzenia zamieścił też mapę przygotowaną przez ukraińskie Ministerstwo Obrony, pokazującą jak przebiegała linia rozgraniczenia między skonfliktowanymi stronami w dniu 5 marca.

Słowiańsk znajduje się około 70 kilometrów od linii rozgraniczenia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Terlecki należy do radykalnych zwolenników polityki giedroyciowskiej, czyli zdecydowanego wspierania Litwy czy Ukrainy przez Polskę w imię ich walki z Rosję. W 2016 roku Terlecki zastosował nawet nacjonalistyczną narrację Ukraińców na temat sytuacji Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasie drugiej wojny światowej, nazywając okres w którym OUN-UPA dokonała ich ludobójstwa „bratobójczą wojną”.

twitter.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. RAFALXJXJXJ
  RAFALXJXJXJ :

  Tego starego zgreda udającego marszałka nie da sie ogladac bez obrzydzenia sobie kolacji.
  Pytam sie po co marszalek sejmu jedzie na linie frontu, czy zawiozł tam bron, by wspomóc batalion Azow czy może swoja osoba ma uwiarygodnić banderowski rezym w ramach obietnic wspierania Ukrainy . A moze by tak ruszył swój marszałkowski tyłek i pojechał
  do Lwowa odsłonic w koncu lwy na Cmentarzu Orląt Lwowskich albo odwiedzic Polaków tam mieszkajacych walczących o polskość.

 2. Avatar
  Kasper1 :

  TVN24 opublikował tę fotografię i to co pod nią napisał ten jołop Terlecki – „”Na linii rozgraniczenia między terenem kontrolowanym przez Ukrainę a obszarem okupowanym”. Skomentowałem, że rebelianci w Donbasie niczego nie okupują bo to ich ojczyzna czego moderator czyli cenzor tego „wolnego” medium nie przepuścił do opublikowania 🙂