Wicemarszałek Terlecki skrytykował Tichanowską. “Niech szuka pomocy w Moskwie”

W piątek w Polsce przebywała liderka białoruskiej opozycji Swietłana Tichanowska. Spotkała się nie tylko w prezydentem Andrzejem Dudą, ale także z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, co nie spodobało się wicemarszałkowi Sejmu z PiS Ryszardowi Terleckiemu.

Andrzej Duda przyjął Swietłanę Tichanowską w Belwederze. Byłej kandydatce na prezydenta Białorusi towarzyszył Paweł Łatuszka. Jak podała służba prasowa prezydenta RP, tematami rozmowy były aktualna sytuacja na Białorusi oraz możliwości wsparcia działań białoruskiej opozycji.

Liderka białoruskiej opozycji spotkała się jednak także z prezydentem Warszawy i wiceprzewodniczącym PO Rafałem Trzaskowskim – najpierw na konferencji prasowej w hotelu Bristol, a później na uroczystości odsłonięcia pomnika Solidarności w Warszawie. Tichanowska wskazała na symboliczną datę spotkania – rocznicę wyborów w 1989 roku, w których, jak mówiła, “demokratyczne siły w Polsce pokonały reżim”.

W uroczystości odsłonięcia pomnika oprócz Tichanowskiej i Trzaskowskiego wzięli udział inni przedstawiciele polskiej liberalno-lewicowej opozycji – Małgorzata Kidawa-Błońska, Bogdan Borusewicz, Henryka Krzywonos i Barbara Labuda.

Spotkanie Tichanowskiej w polską opozycją nie spodobało się wicemarszałkowi Ryszardowi Terleckiemu z PiS. Polityk zasugerował na Twitterze, że białoruska działaczka “reklamuje antydemokratyczną opozycję w Polsce” i występuje na “mityngu Trzaskowsiego”. Zdaniem Terleckiego jeśli Tichanowska dalej będzie robić takie rzeczy, powinna poszukać “pomocy w Moskwie”. Wicemarszałek Sejmu dodawał, że należy popierać tę część białoruskiej opozycji, która nie staje po stronie przeciwników PiS-u.

CZYTAJ TAKŻE: Morawiecki: Polska jest ambasadorem wolnej, suwerennej Białorusi

Kresy.pl / prezydent.pl / rp.pl / gazetaprawna.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply