W sondażu Social Changes PiS z wyraźną przewagą

Najnowszy sondaż pracowni Social Changes wskazuje także na wzmocnienie się Konfederacji na pozycji wyraźnej trzeciej siły polskiej polityki oraz pewną pozycję Lewicy.

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie prorządowego portalu wPolityce chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 37 proc. gotowych na wzięcie udziału w wyborach respondentów. To wyraźna przewaga nad czołową siłą liberalnej opozycji Koalicją Obywatelską, która mogła liczyć na głosy 30 proc. potencjalnego elektoratu, jak podał w czwartek portal. O ile PiS utrzymał poziom poparcia, to KO straciła 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego badania.

Kolejny sondaż potwierdził silną pozycję Konfederacji jako trzeciej siły polskiej polityki. Partia konserwatywnych liberałów uzyskała poparcie 14 proc. poparcia. W tym przypadku również brak zmian. Natomiast Lewica zwiększył swoje poparcie o 1 punkt procentowy uzyskując łącznie 9 proc. głosów badanych.

Znacznie trudniejsza jest sytuacja Polski 2050 Szymona Hołownia. Mimo, że partia zadeklarowala wspólny start z Polskim Stronnictwem Ludowym, Social Changes zmiarzył jej samodzielne poparcie. Osiągnęło ono poziom progu wyborczego – 5 proc. Samo PSL otrzymało tylko 3 proc. wskazań, co oznacza, że nie uzyskałoby mandatów w kolejnej kadencji Sejmu.

W sondażu odnotowano jeszcze poparcie dla ruchu Kukiz ’15, które wyniosło 1 proc. Także 1 proc. zdecydowanych na wzięcie udział w głoswaniu respondentów zadeklarował poparcie innej partii politycznej.

Czytaj także: Sondaż wykazał brak Polaków popierających zaangażowanie w wojnę na Ukrainie

wpolityce.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply