Choć walka o wyborcze zwycięstwo nadal toczy się między obozem Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicją Obywatelską, kolejny sondaż potwierdził, że silną trzecią pozycję ma Konfederacja.

Według najnowszego sondażu pracowni Estymator dla Dorzeczy.pl partia rządząca mogłaby liczyć na poparcie 35,9 proc. głosujących w wyborach do Sejmu. Główna siła opozycyjna – Koalicja Obywatelska odnotowała w nim wyraźną stratę. Chciało ją poprzeć 29,6 proc. respondentów o skonkretyzowanych sympatiach partyjnych lub przynajmniej chcących głosować.

Na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja. Na partię konserwatywnych liberałów chciało zagłosować 13,9 proc. pytanych wyborców. To już kolejny sondaż wykazujący to, że partia stała się wyraźną trzecią siłą polskiej polityki. W czerwcowym sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych Konfederacja uzyskała bardzo pododobny poziom poparcia – 13,4 proc.

Dopiero na czwartym miejscu znalazła się koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 – Trzecia Droga. Wybrało ją 11 proc. respondentów skłonnych go głosowania. Znacznie słabasza okazała się Lewica, którą poparło 7,2 proc. pytanych.

2,4 proc. badanych chcących głosować wybrało odpowiedź “inni”.

Badanie zrealizowano w dniach 9-10 czerwca metodą CATI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1043 dorosłych osób.

Gdyby taki wynik padł w wyborach do Sejmu oznaczałoby to, iż żadna z sił politycznych nie będzie miała w izbie niższej samodzielnej większości do utworzenia rządu.

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply