Podczas czwartkowej konferencji prasowej, poseł i kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak informował o złożeniu interpelacji w sprawie koronawirusa.

W czwartek na konferencji prasowej w sejmie Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta z ramienia Konfederacji,  informował media o interpelacji w sprawie koronawirusa, którą zamierza złożyć do ministra zdrowia.

Poseł pytał szefa resortu zdrowia o stan przygotowania rządu na ewentualne pojawienie się wirusa w Polsce. „Są to przede wszystkim pytania o to jakie procedury rząd przyjął w zakresie ochrony społeczeństwa przed tą epidemią, w jakich dokumentach są te procedury opisane, czy te procedury są znane wojewodom”.

Kandydat na prezydenta chce się też dowiedzieć czy służba zdrowia ma wystarczające zapasy strojów ochronnych dla osób pracujących z pacjentami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Ostatnie pytanie, które skieruję w swojej interpelacji do ministra zdrowia” – mówił, „to jest pytanie o to czy wprowadzono odpowiednie procedury kontrolne dla osób przekraczających granicę, powracających z państw, w których wystąpiły już zachorowania”.

Poseł wzywał prezydenta Andrzeja Dudę do zwołania Rady Gabinetowej. Według koła poselskiego Konfederacji, prezydent powinien poprosić rząd o szczegółowe informacje w zakresie przygotowań na ewentualne pojawienie się niebezpiecznego wirusa w Polsce.

O sytuacji na świecie i przygotowaniach innych państw na koronawirusa informujemy na naszym portalu. Jak zadeklarował w poniedziałek Rumuński sekretarz stanu Nel Tetaru, odpowiedzialny za ochronę przed wirusem, żadna z osób powracających z Włoch, samolotem lub samochodem, nie będzie w stanie uniknąć czternastodniowej kwarantanny.

Na lotnisku w Bukareszcie wszyscy pasażerowie przybywający z dotkniętych koronawirusem włoskich obszarów, będą obsługiwani za pomocą osobnego terminalu. Będą także zobligowani do wypełnienia krótkiego kwestionariusza z danymi identyfikacyjnymi i innymi istotnymi informacjami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak już pisaliśmy, na Litwie z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się w północnych Włoszech koronawirusa, w poniedziałek została zwołana Państwowa Komisja ds. Sytuacji Ekstremalnych. Podczas posiedzenia omawiano możliwe środki zapobiegawcze w celu ochrony kraju przed wirusem.

Również w poniedziałek, na briefingu wiceminister zdrowia Ukrainy Wiktor Laszko poinformował, że u osób, które przyjadą na Ukrainę z Włoch, podczas odprawy granicznej będzie mierzona temperatura.Innych środków bezpieczeństwa na granicach Ukraina obecnie nie zamierza wprowadzać.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz