Jak poinformował w poniedziałek portal eurointegration.com.ua wszyscy obywatele Rumunii powracający do kraju z północnych Włoch będą izolowani przez okres 14 dni. Kwarantanna jest spowodowana epidemią koronawirusa.

Jest to jedno z działań rumuńskiego Ministerstwa Zdrowia w celu zapobiegania zakażeniu koronawirusem. Kwarantanny będą odbywały się zarówno w Bukareszcie, jak i w innych regionach kraju, w których istnieją przygotowane do tego centra medyczne.

Zobacz także: Austria odmówiła wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch. Powód – koronawirus

Jak zadeklarował w poniedziałek Rumuński sekretarz stanu Nel Tetaru, odpowiedzialny za ochronę przed wirusem, żadna z osób powracających z Włoch, samolotem lub samochodem, nie będzie w stanie uniknąć kwarantanny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nel Tetaru wyjaśnił także, że skład personelu medycznego na przejściach granicznych został poszerzony. Władze natomiast dysponują listą osób przebywających ostatnio we Włoszech.

Na lotnisku w Bukareszcie wszyscy pasażerowie przybywający z dotkniętych koronawirusem włoskich obszarów, będą obsługiwani za pomocą osobnego terminalu. Będą także zobligowani do wypełnienia krótkiego kwestionariusza z danymi identyfikacyjnymi i innymi istotnymi informacjami.

Zobacz także: Z powodu koronawirusa linie lotnicze stracą miliardy

O sytuacji informował także na Facebooku portal „Bałkański Obserwator”.

Jak poinformował portal, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rumunii ogłosiło także, że przeznaczyło ponad milion euro na zakup skanerów termicznych na lotniska w całym kraju.

Zobacz także: Kraków: do szpitala trafiła osoba z podejrzeniem koronawirusa

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

eurointegration.com.ua / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz