Litwa: zaproponowano wprowadzenie sytuacji ekstremalnej w związku z koronawirusem

Na posiedzeniu litewskiej Państwowej Komisji ds. Sytuacji Ekstremalnych zaproponowano, żeby z powodu szybko rozprzestrzeniającego się we Włoszech koronawirusa, w kraju ogłosić sytuację ekstremalną.

Na Litwie, z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się w północnych Włoszech koronawirusa, w poniedziałek została zwołana Państwowa Komisja ds. Sytuacji Ekstremalnych. Podczas posiedzenia omawiano możliwe środki zapobiegawcze w celu ochrony kraju przed wirusem.

Jak poinformowała minister spraw wewnętrznych Republiki Litewskiej Rita Tamašunienė, czołowa polityk Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin, jedną z propozycji jest wprowadzenie na Litwie sytuacji ekstremalnej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Propozycja w tej sprawie zostanie przedstawiona rządowi i to on podejmie ostateczną decyzję o wprowadzeniu na Litwie sytuacji ekstremalnej na poziomie państwowym.

W posiedzeniu komisji brał udział także litewski wiceminister zdrowia, Algirdas Šešelgis. Powiedział, że sytuacja w północnych Włoszech jest bardzo niepokojąca, gdyż w tym regionie wypoczywa obecnie sporo mieszkańców Litwy. Z tego względu, na litewskich lotniskach podjęto środki zapobiegawcze zarówno wobec podróżnych przybywających z Chin, jak i z Włoch. Šešelgis wyjaśnił, że prowadzony będzie pomiar temperatury ciała przylatujących, z wykorzystaniem mobilnej kamery termowizyjnej.

Obecnie na terytorium Włoch przebywa około 5 tysięcy obywateli Litwy.

Na Litwie z powodu koronawirusa obecnie objętych monitoringiem jest 790 osób. Poinformowała o tym we wtorek dyrektor Wileńskiego Departamentu Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego Rolanda Lingienė. Osoby, które w ciągu minionych dwóch tygodni odwiedzały północne Włochy, otrzymają smsy z zaleceniami. Pasażerom zalecono unikanie jakichkolwiek kontaktów społecznych.

Przeczytaj: Wiceminister zdrowia Iranu zaraził się koronawirusem [+VIDEO]

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus dotarł do Austrii. Potwierdzono dwa przypadki

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, szef ukraińskiej straży granicznej zagroził, że osobami wracającymi z Włoch, które nie pozwolą na zmierzenie sobie temperatury, mogą zająć się „aktywni obywatele”. Przypomnijmy, że grupę osób, które w ubiegłym tygodniu zostały ewakuowane z Chin przez ukraińskie władze, powitały na Ukrainie kamienie.

L24.lt / wilnoteka.lt / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz