Japończycy planują zwiększyć przewóz towarów do Unii Europejskiej. W ostatnim czasie przedstawiciele japońskiego Ministerstwa Infrastruktury odwiedzili rejon przeładunkowy w Małaszewiczach w województwie lubelskim.

Jak czytamy na stronie spółki Cargotor, spotkanie odbyło się 20 lutego – ” Była to od dawna zaplanowana wizyta studyjna mająca na celu weryfikację możliwości operacyjnych całego Rejonu Przeładunkowego Małaszewicze w kontekście możliwości zwiększenia przewozu ładunków kontenerowych w tranzycie pomiędzy Japonią i Unią Europejską.” Przewodniczącym delegacji był Shogo Miyajima – Radca Ministra Infrastruktury Japonii ds. Międzynarodowej Logistyki.

Zobacz także: Chińskie inwestycje w Polsce maleją

Ja czytamy na stronie firmy, spółka Cargotor z grupy PKP Cargo chce wybudować w Małaszewiczach olbrzymi park logistyczny. Miejscowość jest aktualnie największym „suchym portem” w tej części Europy. Cargotor planuje pobić kolejny rekord. Spółka zamierza stworzyć w tym miejscu największy park logistyczny w Europie.

„O powierzchni 30 km kwadratowych z najnowocześniejszym układem torowym i rozwiązaniami w zakresie systemów sterowania ruchem kolejowym” – stwierdził niedawno w rozmowie z portalem Dziennik Wschodni prezes spółki Andrzej Sokolewicz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Koszty mają wynieść ponad 3 mld złotych. Pieniądze będą pochodziły z budżetu państwa oraz Unii Europejskiej.

Jak stwierdził w rozmowie z portalem Marcin Dajos, konsultant ds. komunikacji biznesowej, „Chodziło o weryfikację możliwości operacyjnych całego rejonu przeładunkowego Małaszewicze w kontekście możliwości zwiększenia przewozu ładunków kontenerowych w tranzycie pomiędzy Japonią i Unią Europejską”.  Goście z Dalekiego Wschodu oglądali m.in. obiekty infrastruktury kolejowej, które mogą okazać się ważne z punktu widzenia procesu przewozu i przeładunku towarów kontenerowych.

Zobacz także: Polska przegrała batalię o „zielone inwestycje” w Unii Europejskiej

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

cargotor.com / dziennikwschodni.pl / kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz