W czwartek, agencja prasowa Reutersa poinformowała o kolejnych ofiarach koronawirusa w Iranie. Liczba zgonów w wyniku zarażenia wyniosła 26 przypadków.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Iranie wynosi już 26 przypadków, to najwięcej poza Chinami – donosi Reuters. Zagrożenie jest na tyle duże, że władze odwołały tradycyjne modlitwy w wielu miastach. Władze Iranu całkowicie zamknęły granie dla obywateli Chin.

“Przez ostatnie 24 godziny, odnotowaliśmy 106 nowych przypadków wirusa. Żniwo śmierci wyniosło już 26 ofiar” – poinformowało irańskie ministerstwo zdrowia. Obywatele zostali poinstruowani aby bez wyraźniej potrzeby, nie podróżowali nawet w obrębie kraju.

Prezydent Hassan Rouhani przekazywał w środę, że władze mimo szybkiego wzrostu przypadków zarażenia, nie zamierzają obejmować kwarantanną żadnych miast i dystryktów.

Teheran przedłużył podjęte środki bezpieczeństwa, zakaz imprez masowych i zamknięcie kin zostanie utrzymane przynajmniej przez kolejny tydzień. Śmiertelność wśród irańskich przypadków koronawirusa wynosi około 10%, to znacznie więcej niż światowa średnia (3%).

Mike Ryan, szef programu nagłych wypadków Światowej Organizacji Zdrowia, twierdzi że sytuacja musi być spowodowana “niezauważeniem momentu przeniknięcia wirusa do Iranu”. Według niego, problem Iranu może być większy niż to co jest teraz obserwowane.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

O sytuacji na świecie i przygotowaniach innych państw na koronawirusa informujemy na naszym portalu. Jak zadeklarował w poniedziałek Rumuński sekretarz stanu Nel Tetaru, odpowiedzialny za ochronę przed wirusem, żadna z osób powracających z Włoch, samolotem lub samochodem, nie będzie w stanie uniknąć czternastodniowej kwarantanny.

Na lotnisku w Bukareszcie wszyscy pasażerowie przybywający z dotkniętych koronawirusem włoskich obszarów, będą obsługiwani za pomocą osobnego terminalu. Będą także zobligowani do wypełnienia krótkiego kwestionariusza z danymi identyfikacyjnymi i innymi istotnymi informacjami.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak już pisaliśmy, na Litwie z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się w północnych Włoszech koronawirusa, w poniedziałek została zwołana Państwowa Komisja ds. Sytuacji Ekstremalnych. Podczas posiedzenia omawiano możliwe środki zapobiegawcze w celu ochrony kraju przed wirusem.

Również w poniedziałek, na briefingu wiceminister zdrowia Ukrainy Wiktor Laszko poinformował, że u osób, które przyjadą na Ukrainę z Włoch, podczas odprawy granicznej będzie mierzona temperatura. Innych środków bezpieczeństwa na granicach Ukraina obecnie nie zamierza wprowadzać.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply