Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zadecydował w czwartek o unieważnieniu uchwały samrządu grminnego wymierzoną w manifestwanie postaw LGBT.

Sąd unieważnił uchwałę gminy Kock. Podobnie stało się także w przypadku Zakrzówka oraz powiatu świdnickiego. Odniósł się więc do uchwały gminy Kock z 5 czerwca 2019 roku “w sprawie wprowadzenia do wspólnot samorządowych ideologii LGBT”. “Uchwała ta niewątpliwie dyskryminuje osoby ze społeczności LGBT ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. Wpływa też negatywnie na postrzeganie osób, które identyfikują się właśnie jako osoby LGBT” – uznała sędzia Iwona Tchórzewska, której uzasadnienie przytoczył portal TOK FM.

“Treść tej uchwały powoduje, iż wkracza ona w kompetencje zastrzeżone dla dyrektorów szkół. Ponadto, zgodnie z przepisami, to rodzice mają prawo wpływania na sposób kształcenia swoich dzieci i te wszystkie prawa i kompetencje zaskarżona uchwała narusza. Dodatkowo, treść tej uchwały może zniechęcać obywateli Unii Europejskiej do swobodnego przemieszczania się. Osoby, które identyfikują się jako LGBT mogą nie chcieć przebywać na terenie, na którym ta uchwała została podjęta.” – stwierdził sąd.

Portal nie przytacza natomiast uzasadnienia towarzyszącemu unieważnienia uchwał gminy Zakrzówek i powiatu świdnickiego. Przypomina jedynie, że ten drugi, był w awangardzia uchwalania sprzeciwu wobec agendy LGBT.

Przypomnijmy, że w 2019 roku radni około 50 jednostek samorządu terytorialnego w Polsce przyjęli deklaracje sprzeciwu wobec ideologii gender i postulatów ruchu LGBT. Z kolei 39 samorządów przyjęło Samorządową Kartę Praw Rodzin, 3 zaś uchwałę „w sprawie wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach”.

Inicjatywy te stały się celem zdecydowanych ataków ze strony mediów i środowisk, popierających postulaty ruchu LGBT. 26 listopada 2019 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, pod patronatem eurogrupy Zjednoczona Lewica Europejska, przeprowadzona została konferencja prasowa, w czasie której lewicowy aktywista Kamil Maczuga zaprezentował mapę zatytułowaną „Atlas nienawiści”. Oznaczono na niej wszystkie te polskie samorządy, niezależnie od rodzaju uchwał, jakie podjęły. Stworzono dla nich zbiorcze, fałszywe określenie „stref wolnych od LGBT”.

Wówczas ruszyła szeroka akcja propagandowa skierowana przeciw Polsce. Kilka tygodniu później do kampanii dołączył Parlament Europejski, uchwalając 18 grudnia rezolucję przeciwko Polsce, w której zostało użyte kłamliwe określenie „stref wolnych od LGBT”.

W kampanię włączył się m.in. ówczesny Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który składał na wspomniane samorządy skargi do sądów administracyjnych.

Już w 2020 roku wnioski sześciu polskich miast, które zadeklarowały się jako „strefy wolne od ideologii LGBT”, względnie przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodziny, zostały z tego powodu odrzucone. Informowaliśmy, że także w 2021 roku Komisja Europejska blokowała środki dla polskich gmin, które podjęły takie uchwały.

Na początku września 2021 roku Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie funduszy dla polskich województw, których władze przyjęły uchwały sprzeciwiające się postulatom środowisk LGBT. Wcześniej rezolucję poparcia dla postulatów ruchu LGBT przyjął Parlament Europejski. Wezwał do podjęcia działań przeciw Polsce, Węgrom i Rumunii.

Pod koniec września 2021 roku rząd zasygnalizował samorządom konieczność „modyfikacji” tzw. uchwał anty-LGBT, w związku z możliwością utarty unijnych środków. Za susgestią samej centrali PiS kolejne samorządy odwoływały swoje uchwały. W związku z tym KE w zeszłym roku zakończyła postępowanie w sprawie “stref wolnych od LGBT” w Polsce.

tokfm.pl/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply