Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie funduszy dla polskich województw, których władze pojęły uchwały w sprawie ideologii LGBT.

Jak podała w poniedziałek telewizja TVN24 marszałkowie województw małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i podkarpackiego otrzymali od Komisji Europejskiej listy, w których eurokraci przekazali, iż zawieszają rozmowy o wypłatach środków finansowych z programu REACT-EU. Warunkiem powrotu do rozmów jest wycofanie się przez samorządy wojewódzkie z uchwał, jakie organ Unii Europejskiej uznał za dyskryminacyjne wobec homoseksualistów i transseksualistów.

Brukseli nie podobają się uchwały sejmików województwa małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego w których ogłoszono te regiony wolnymi od ideologii LGBT, a także przyjęcie przez władze województw łódzkiego i podkarpackiego Samorządowej Karty Praw Rodzin, przygotowanej przez Fundację Ordo Iuris.

Fundusze REACT-EU to część środków przewidzianych na wsparcie dla gospodarek państw członkowskich po spowolnieniu spowodowanym przez pandemię koronawirusa. To łącznie 47,5 mld euro. W przypadku poszczególnych województw kwoty dotacji i pożyczek mogły sięgać 15-30 mln euro.

Kwestia deklaracji w której zadeklarowano „wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia” była już przedmiotem obrad sejmiku województwa małopolskiego w sierpniu. Sejmik nie zgodził się wówczas na zaprzeczenie własnej uchwale.

Czytaj także: Postulaty ruchu LGBT priorytetem polityki zagranicznej USA

tvn24.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz