W nowym Memorandum Bezpieczeństwa Narodowego USA zapisano obowiązek zabiegania o realizację agendy ruchu LGBT.

O podpisaniu przez prezydenta Joe Bidena dokumentu poinformował portal Onet.pl. Miał tego dokonać jeszcze 4 lutego ale dopiero w piątek dokument został opublikowany na oficjalnym portalu prawnym USA. Onet tłumaczy tytuł dokumentu: „Poszerzając prawa człowieka lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, queer oraz interseksualnych na świecie”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Polityką Stanów Zjednoczonych będzie dążenie do położenia kresu przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową lub ekspresję płciową lub cechy płciowe oraz przewodzenie naszym przykładem na rzecz wspierania praw człowieka. osób LGBTQI + na całym świecie.” – zadeklarowała w dokumencie administracja Bidena.

Prezydent polecił „wszystkim instytucjom rządu działającym poza granicami kraju, by zapewniły, że dyplomacja Stanów Zjednoczonych i oraz organizacje pomocowe promowały i chroniły prawa człowieka osób LGBTQI+”.

Onet cytuje też konkretne kierunki i płaszczyzny działań jakie w ramach agendy LGBT powinny podejmować struktury państwowe USA. Mają one zgodnie z dokumentem „Zwalczać kryminalizację statusu lub zachowań LGBTQI+ za granicą. Agencje rządowe mają wzmocnić wysiłki na rzecz zwalczania kryminalizacji statusu lub postępowania LGBTQI+ przez zagraniczne rządy oraz rozszerzać wysiłki na rzecz zwalczania dyskryminacji, homofobii, transfobii i nietolerancji ze względu na status lub zachowanie LGBTQI+.”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Memorandum nakłada na Departament Stanu USA obowiązek corocznego raportowanie w kwestii realizacji postulatów ruchu LGBT w państwach świata.

Jak podkreślił Onet Memorandum Bezpieczeństwa Narodowego wyznacza ramy działalności dla dyplomatów, ale też amerykańskich służb specjalnych czy instytucji wsparcia rozwojowego.

Trzeba jednak podkreślić, że już administracja Donalda Trumpa uczyniła agendę LGBT częścią swojej polityki zagranicznej. Za czasów Trumpa doszło też do jej silniejszego propagowania w szeregach amerykańskich sił zbrojnych.

Czytaj także: Bazy wojskowe USA idą w pakiecie z LGBT

onet.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz