Paweł Kukiz opublikował „list-straszak”, przysłany mu przez szefa MON Antoniego Macierewicza w odpowiedzi na opublikowanie mema poświęconego Misiewiczowi. „Dowiedziałem się, że dyrektor Misiewicz ocalił Polskę przed FSB”.

W swoim wpisie na Facebooku Paweł Kukiz przypomniał o memie poświęconym Bartłomiejowi Misiewiczowi, który zamieścił w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Jak ujawnił, nie pozostało to bez odpowiedzi… samego szefa MON, Antoniego Macierewicza.

– 29 grudnia 2016 do naszego biura poselskiego przyszedł list-straszak adresowany do mnie. W trakcie czytania resztki moich włosów stanęły dęba – pisze Kukiz.

– Z listu wynikało, że „próbując obrazić dyrektora Misiewicza wpisuję się w kampanię dezinformacji i nienawiści od miesięcy uprawianej przez największych szkodników sprawy polskiej”…. Dalej dowiedziałem się, że dyrektor Misiewicz ocalił Polskę przed FSB (rosyjska służba bezpieczeństwa) a ja kontestując – poprzez Misiewicza – fachowość młodych adeptów partiokracji zatrudnionych za ciężką kasę w gabinetach politycznych staję po tej samej stronie co rosyjskie służby specjalne i ich sojusznicy opisuje wiadomość od Macierewicza Kukiz.

– Odlot z Franza Kafki wzięty – skomentował polityk. Dołączył też do wpisu skany podpisanego przez szefa MON listu. Jak dodał – po to, żeby „pomóc komisji d.s. Misiewicza w rzetelnym wyjaśnieniu całej jego sprawy” i „żeby potem nie było, że coś zataiłem”.

– Zresztą, Pan Minister sam chciał upublicznić korespondencję jeśli się nie uspokoję, a ja w życiu się z tymi gabinetami z Misiewiczami w środku nie pogodzę – zakończył Kukiz.

Przeczytaj także: Jest kolejne pismo Dudy do Macierewicza

W liście przesłanym przez Macierewicza czytamy m.in. , że „kampania nienawiści” wymierzona w byłego rzecznika MON wynika głównie z tego, że Misiewicz na jego polecenie „w sposób stanowczy i skuteczny (…) uniemożliwił zawłaszczenie kontrwywiadu wojskowego przez ludzi, którzy dzisiaj słusznie są oskarżeni przez prokuraturę o nielegalną współpracę (…) z FSB”.

– W czasach totalnego ataku sił antypolskich na legalnie wybraną władzę, gdy kłamstwo, podłość i dezinformacja są codziennym narzędziem niszczenia polskich patriotów, Państwa wypowiedź budzi nie tylko zdziwienie, ale poddaje w wątpliwość Pańskie intencje – napisał Macierewicz.

Facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz