Uzależniam swoje poparcie dla projektu ustawy dot. TVN od powstania ustawy odpartyjniającej TVP oraz dymisji prezesa TVP Jacka Kurskiego. Dla mnie dziś obie stacje to machiny propagandowe, a nie “publiczne” czy “wolne” media – oświadczył Paweł Kukiz w rozmowie z PAP.

Lider  Kukiz’15 podkreślił, że jeszcze nie zapoznał się ze szczegółami projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. “Jeżeli prezes TVP Jacek Kurski zostanie zdymisjonowany, to wtedy przeczytam uważnie projekt dotyczący TVN24 i zastanowię się nad jego poparciem” – powiedział Kukiz cytowany w niedzielę przez “Dziennik Gazetę Prawną”.

“Dopóki prezesem nadal jest Kurski, to nie będę się nawet zastanawiał nad ustawą dotyczącą TVN-u, bo jedna i druga strona to propagandziści i to skandal, co wyprawiają media, jak zniekształcają obraz rzeczywistości, a jedne określają się mianem publicznych, a drugie wolnych i niezależnych” – dodał.

Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji został wniesiony w czwartek do Sejmu przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on doprecyzowanie regulacji umożliwiających przeciwdziałanie przez KRRiT przejęciu kontroli nad nadawcami RTV przez podmioty spoza UE. Rzecznik rządu Piotr Müller zadeklarował rządowe poparcie dla projektu. Wicerzecznik Porozumienia oraz przedstawiciele opozycji skrytykowali projekt. W czwartek szef ambasady USA w Polsce Bix Aliu wyraził “zaniepokojenie” procedurą związaną z koncesją TVN oraz nowym projektem zmian ustawy medialnej.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie ambasada USA lobbowała w sprawie TVN24. Zabiegała o spotkanie z KRRiT, jednak ta stawiała twarde warunki. Spotkanie chargé d’affaires ambasady Stanów Zjednoczonych Bixa Aliu z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witoldem Kołodziejskim miało odbyć się 16 czerwca br. – informowała „Rzeczpospolita”. Spotkanie jednak się nie odbyło. Medium dotarło do korespondencji między KRRiT i ambasadą. Wynika z niej, że ambasada USA chciała podjąć rozmowy w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

26 września wygasa koncesja stacji. Grupa TVN złożyła wniosek o jej przedłużenie już w lutym 2020 roku. Wciąż nie został on jednak rozpatrzony. Amerykański koncern Discovery jest właścicielem TVN.

Zobacz także: Mosbacher znów broni TVN. Ostra bura dla europosłanki PiS

gazetaprawna.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply