Paweł Kukiz przeprasza za swoje wcześniejsze, krytyczne wypowiedzi pod adresem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kukiz’15 prowadzi rozmowy m.in. z PSL ws. wspólnego startu w jesiennych wyborach parlamentarnych.

W środę Paweł Kukiz był pytany przez dziennikarzy, w kontekście rozmów prowadzonych przez jego ugrupowanie z PSL w sprawie możliwości wystawienia wspólnych list wyborczych do Sejmu, o swoje dawne wypowiedzi na temat ludowców. Swego czasu nazwał ich „zorganizowaną grupą przestępczą”, odnosząc się głównie do zatrzymania podejrzanego o korupcję byłego posła PSL, Jana Burego.

– Chciałem bardzo serdecznie przeprosić PSL – oświadczył Kukiz. – Przez cztery lata prezes i PiS mieli absolutnie wszystkie instrumenty, żeby potencjalnych przestępców zatrzymać. Skoro nikogo nie zatrzymano, nikt nie siedzi, to znaczy że się bardzo mocno myliłem w tej ocenie.

 

Były to już kolejne przeprosiny ze strony Kukiza w tej sprawie. Parę lat temu PSL pozwało go za wspomnianą wypowiedź, a w 2016 roku sąd orzekł, że muzyk-polityk ma przeprosić ludowców za swoje słowa.

Jak informowaliśmy wcześniej, Wypowiedzi prominentnych posłów Kukiz’15, Tomasza Rzymkowskiego i Grzegorza Długiego wskazują, że ich ugrupowanie nie zdoła zebrać podpisów i raczej nie wystartuje samodzielnie w jesiennych wyborach parlamentarnych oraz sugerują, że K’15 najwyraźniej jest bliskie porozumienia z PSL ws. wspólnego startu i czekają tylko na zgodę Pawła Kukiza.

Przeczytaj: Gowin o możliwych koalicjantach: najpierw Kukiz’15, potem PSL

W kontekście wypowiedzi obu polityków przypomnijmy opublikowane we wtorek wyniki sondażu IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM. Pokazują, że zjednoczenie lewicowo-liberalnej opozycji opłaca się wszystkim głównym partiom na scenie politycznej, w tym PiS. W takim wariancie do Sejmu weszłaby też Konfederacja. Kukiz’15 nie przekracza z kolei progu wyborczego, a w mało realistycznym obecnie wariancie zakładającym brak jakichkolwiek koalicji i bloków wyborczych, ugrupowanie Pawła Kukiza ledwo przekracza próg wyborczy, z wynikiem na poziomie 5,4 proc.

Miesiąc temu w Sejmie posłowie Marek Jakubiak, Piotr Liroy Marzec i Paweł Kukiz mieli ogłosić powstanie nowej partii, która miała pomóc zbliżyć do siebie Konfederację i Kukiz’15. Rano przed konferencją prasową Kukiz postawił jednak ultimatum, domagając się porozumienia także z PSL.

300polityka.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply