Kukiz ostro o byłym współpracowniku

Paweł Kukiz nie żałuje ostrych słów mówiąc o wybranym do Sejmu z list jego ruchu Adamie Andruszkiewiczu. Działania Andruszkiewicza ocenia jako zdradę.

Paweł Kukiz wystąpił w Sejmie na konferencji poświęconej planom zmian, jaki Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić do Kodeksu Wyborczego. Lider Kukiz ’15 pozostaje wobec zamierzeń partii rządzącej jednoznacznie krytyczny. W czasie wystąpienia, Kukiz mówił także o byłym pośle tej partii Adamie Andruszkiewiczu, który niedawno opuścił jego klub parlamentarny, dołączając do koła Wolni i Solidarni.

“Gdybyśmy mieli JOW-y to poseł Andruszkiewicz nigdy więcej nie zostałby posłem” – stwierdził Kukiz – “ale w tym durnym ustroju bolszewickim, który mamy w Polsce, jesli poseł Andruszkiewicz będzie umiejętnie poruszał się między pośladkami jednego działacza partyjnego i drugiego działacza partyjnego, to go wpiszą na listę i w tym Sejmie będzie”. Jak ocenił polityk, Andruszkiewicz zdradził wyborców, bo w praktyce dołączył do obozu rządzącego, wspierając PiS mimo, że partia ta blokuje koncepcję JOW i wprowadzenie karalności za gloryfikowania OUN-UPA.

Sam Andruszkiewicz w wywiadzie dla portalu “Do Rzeczy” opublikowanym 9 listopada przyznał, że wspiera rząd a jego “działania i retoryka są zbyt bliskie Prawa i Sprawiedliwości” i że właśnie to było powodem opuszczenia przez niego klubu parlamentarnego Kukiz ’15. “Uważam, że pewne napięcia będą. One zostały teraz zamiecione pod dywan. Paweł Kukiz ma w klubie duży autorytet i potrafi zamieść pod dywan pewne problemy, ale to nie jest tak, że one zostały rozwiązane. Bardzo wielu patriotycznych posłów jest w Kukiz’15 i sądzę, że nie zawsze będą się w stanie dogadać choćby ze Stanisławem Tyszką, któremu w mojej opinii bliżej do PO i Nowoczesnej” – mówił wówczas Andruszkiewicz.

dorzeczy.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply