“Będzie rekonstrukcja rządu, ale zmiany personalne nie obejmą premiera” – oświadczył w niedzielę prezes PIS Jarosław Kaczyński. Powiedział, że jego zdaniem nastąpi to zaraz po wakacjach.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w niedzielę, że prawdopodobnie zaraz po wakacjach nastąpi rekonstrukcja rządu – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Podkreślił jednak, że zmiany personalne nie obejmą premiera.

Kaczyński został zapytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o zmiany w Radzie Ministrów, a także konsolidacje jednych ministerstw i likwidację innych. “Na pewno będą zmiany personalne” – odpowiedział. Zaznaczył jednak, że “nie chodzi o premiera”. “Premier zostaje, ale rząd ma być inaczej skonstruowany; w sposób taki, który zlikwiduje stan w którym niektóre decyzje są podejmowane w kilku ministerstwach, znaczy muszą przejść przez kilka ministerstw” – podkreślił. “Pewne ciągi decyzyjne są rozproszone, to do niczego dobrego nie prowadzi” – dodał prezes PIS.

Zwrócił uwagę, że wbrew oczekiwaniom formułowanym na początku lat 90, które sugerowały, że “nie nastąpi rozbudowa administracji, skoro państwo komprymuje nasze zadania, bo przedtem przecież kierowało całą gospodarką, stało się coś dokładnie przeciwnego”. “I w związku z tym warto zacząć marsz w drugą stronę” – dodał Kaczyński.

Prezes PIS podkreślił, że o zmianach “mówi się, myśli się, planuje się i się już działa”. “Sądzę, że to nastąpi już zaraz po wakacjach” – dodał.

Jarosław Kaczyńskich nie sprecyzował jednak personaliów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wicepremier Jadwiga Emilewicz (Porozumienie) została zapytana w ubiegłym tygodniu o zmiany w Radzie Ministrów. “Na pewno możliwa jest rekonstrukcja rządu” – powiedziała. Zwróciła uwagę, że “od pewnego czasu mówił o niej także i premier Mateusz Morawiecki”.

Emilewicz zapowiedziała także rozmowy szefów rządzącej koalicji na ten temat.

Zobacz także: Możliwe dymisje ministrów w rządzie Morawieckiego

pap / wnp.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply