„Plany reorganizacji partii są daleko idące. Z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat, trzeba wyciągnąć wnioski” – oświadczył w niedzielę prezes PIS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że nie zamierza blokować pokoleniu pięćdziesięciolatków drogi do władzy w partii.

W niedzielę na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia Kaczyński mówił o kongresie Prawa i Sprawiedliwości, który jest planowany na jesień. Zwrócił uwagę na daleko idące plany reorganizacji partii rządzącej – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Zaznaczył, że nie zamierza blokować pokoleniu pięćdziesięciolatków drogi do władzy w partii.

„Plany są daleko idące, ale proszę wybaczyć, że ich w tej chwili jeszcze nie przedstawię, mówię o reorganizacji partii. Bo z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat, trzeba wyciągnąć wnioski. Ale czy kongres to przyjmie? Tego nie wiem. Jeśli przyjmie, to rzeczywiście będziemy mieli bardzo dużo do zrobienia, jeżeli chodzi o przekształcenie naszej formacji” – powiedział lider PIS.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podkreślił, że później będą „rozwiązane problemy regionalne, także te personalne”. „To jest to, co jest niełatwe” – dodał.

Kaczyński został zapytany, kto w przyszłości mógłby być liderem partii. Odpowiedział, że jest cała grupa polityków, która myśli o sobie w ten sposób. „A co ja myślę, to już zachowam dla siebie” – dodał.

Podkreślił, że decyzja dotycząca tego, kto będzie dalej kierował Prawem i Sprawiedliwością, zostanie podjęta przez kongres partii. „To jest kwestia i wieku, powiedzmy sobie już dość zaawansowanego i także sprawa stażu. A mój staż jako szefa partii jest naprawdę bardzo dobry. Z przygodami, co prawda, ale to jest już przeszło 30 lat” – powiedział.

„Ja muszę brać pod uwagę i zmęczenie materiału, i także ambicje już mocno dojrzałego pokolenia 50-latków, którzy czekają na swój czas. Ja nie chcę im tej drogi blokować, bo byłoby to nieroztropne, nieładne i mogłoby być też szkodliwe” – dodał szef PIS.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jarosław Kaczyński został także zapytany o tarcia wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Zwrócił uwagę, że w każdym dużym obozie politycznym są obecne jakieś podziały. „W związku z tym różne napięcia się pojawiają. One czasem wychodzą na jaw, jak to było ostatnio, szczególnie w maju (…) Ale one towarzyszą polityce nieustannie, nie ma w tym nic nadzwyczajnego” – powiedział.

Jego zdaniem tarcia w Zjednoczonej Prawicy są do opanowania, lecz nie oznacza to, że w partii zawsze będzie jednomyślność.

Jak pisaliśmy, w tym samym programie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że prawdopodobnie zaraz po wakacjach nastąpi rekonstrukcja rządu. Podkreślił jednak, że zmiany personalne nie obejmą premiera.

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz