Poseł Prawa i Sprawiedliwości i były minister obrony skrytykował polityków Konfederacji i scharakteryzował jej zwolenników.

W wywiadzie dla telewizji Trwam Macierewicz mówił o niedawnym przegłosowaniu przez Sejm ustawy o dyscyplinowaniu sędziów. Posłowie Konfederacji Wolność i Niepodległość nie poparli nowych przepisów forsowanych przez PiS, ale też nie zagłosowali przeciw jak parlamentarzyści liberalnej opozycji. Narodowcy i konserwatywni liberałowie wstrzymali się od głosu ale także to wywołało krytykę byłego ministra obrony.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Konfederacja. – 7 procent wprowadziło 11 liderów do Sejmu, którzy mieli reprezentować bardzo radykalny, prosty, jasny interes niepodległościowy, narodowy, katolicki Rzeczypospolitej Polskiej” – mówił Macierewicz cytowany przez portal „Rzeczpospolitej” – „To było pokazanie, jakie są rzeczywiste intencje tych polityków. Wypromowali się radykalnymi hasłami, ale w praktycznym działaniu politycznym stanęli po stronie Platformy Obywatelskiej i po stronie Lewicy”.

Według polityka, wstrzymanie się posłów Konfederacji w czasie głosowania nad ustawą ustalającą nowe zasady dyscyplinowania sędziów – „pokazało, że w sytuacji, w której w istocie ważyła się suwerenność Polski […], to ludzie Konfederacji, na których głosowano, jako na patriotyczną formację, stanęli przeciwko temu”. Macierewicz uznał to za „jeszcze jedno nowe, bardzo ważne i potencjalnie optymistyczne zjawisko”.

Poseł PiS scharakteryzował też zwolenników Konfederacji – „młodzież, która na nich głosowała to najlepsi synowie i córki polskiej ziemi. To są ludzie bardzo patriotyczni, tylko z małym rozeznaniem rzeczywistości”.

Czytaj także: Konfederacja: Sądownictwo musi być prawdziwie niezależne szczególnie od instytucji UE

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. 1000_szabel
  1000_szabel :

  Znamienne, że wyobcowany od społeczeństwa człowiek, żyjący we własnej rzeczywistości zarzuca innym brak jej poczucia. A może pan minister wie o czymś, o czym my nie wiemy. Mnie np. bardzo ciekawi, co takiego się stało 2 lata temu, kiedy Kaczyński przy zmianach w rządzie prosił Polaków o zaufanie, choćby nie wiem, co się działo. To mi żywcem przypominało scenę z „Potopu”, w której Janusz Radziwiłł przemawiał do szlachty, zanim wzniósł toast za Karola Gustawa. On też prosił, by pokładać w nim ufność. Bardzo mnie też ciekawią te tajemnicze spotkania pisuarów z Amerykanami i diasporą amerykańską. Obecny rząd chyba wszystkiego nie mówi. Zatem śmiało, Panie ministrze, proszę nas zapoznać z tą rzeczywistością.

 2. Ender
  Ender :

  Ma rację, prawica stanęła w tej kwestii po stronie PO i Lewicy to jest FAKT. Faktem jest że sądownictwo w Polsce jest generalnie nie po stronie polskiej a każdej innej: europejskiej czy niemieckiej czy starowierczej. PiS na teraz jest jedyną szansą aby ruszyć te złogi a to w przyszłości dałoby szanse na dalsze zmiany. Jeżeli ktoś wierzy że Polska może się obyć bez jakie by nie było ze strony Unii i Stanów szczególnie gdy elity urzędnicze są pod obcym wpływem .Same kresy choć wsparłem je za pokazywanie prawdy są dość podejrzane szczególnie w swoim podejściu do Rosji. Mimo szczególnego nacisku na było nie było kresy których częścią Rosja jest udaje się im unikać tematów antagonizujących nas w stosunku do niej. Ostatnią istotną wiadomością z kresów jest wypowiedź przewodniczącego Dumy po uprzednich Putina i rzeczniczki rządu. Pisanie o Ukrach jest kurtyną zakrywającą działania potężniejszego wroga. Powiedzmy sobie jasno naprowadzenie opinii polskiej na właściwy kurs w stosunku do Ukrainy nie wymaga ani czasu ani kłamstw wystarczy pokazać parę razy w TV publicznej prawdę o Wołyniu by większość z nas nie chciała ich więcej widzieć w kraju

  • zs
   zs :

   „”Ma rację, prawica stanęła w tej kwestii po stronie PO i Lewicy to jest FAKT.” – cytat z twoich mysli dziwnych.

   Moze bys jednak troche posluchal i poczytal na ten temat zamiast poddawac sie prostackiej propagandzie?

   Dodatkowo czepiajac sie standardowo wg PIS, redakcji Kresow i prawicy (jakoby ruskiej) podajesz, ze „PiS na teraz jest jedyną szansą …. „.

   Zapomniales (czy tez tylko udajesz) veta A Dudy, jakoby przeciw Kaczynskiemu, ktory teraz promuje go na prezydenta Polski.

   I w czym widzisz jakas szanse?

   • Ender
    Ender :

    Postaram się konkretnie odpowiedzieć na każdą kwestię:
    Nie bardzo wiem kogo miałbym 'słuchać’ choć rozumiem że chodzi ci o oglądanie bo video jest trochę nowszym wynalazkiem niż radio.
    Dużo czytam ogólnie rzecz biorąc tylko w ciągu 4 lat podstawówki przeczytałem więcej książek niż ty przeczytasz przez całe swoje życie. Większość z tego co przeczytałem była i jest nic nie warta ale dzięki tak dużej ilości przeczytanych książek mam wyczucie kiedy narracja oparta jest faktach.
    Owszem czepiłem się kresów ponieważ Rosjanie w sposób skoordynowany po raz czwarty atakują Polskę a kresy KRESY widzą tylko NIEKTÓRE z tych ataków i mimo doświadczenia z KRESÓW nie potrafią połączyć wydarzeń w schemat? I nie jest to pierwsze ominięcie drażliwego tematu rosyjskiego.
    W czym widzę szansę? A w tym że to za PiSu po raz pierwszy prawdziwa choć niedoświadczona i naiwna prawica znalazła miejsce w Sejmie.
    Jeżeli coś z tego co napisałem jest nieprawdą to proszę się konkretnie odnieść do tego co napisałem a nie wyszukiwać argumentów z innych zdarzeń czyli zachowywać się jak kobieta z miałkim umysłem albo manipulujący starowierca.

    • 1000_szabel
     1000_szabel :

     Nie uważam, żeby Konfederacja stanęła w tym głosowaniu po stronie PO i Lewicy, ponieważ nie głosowała przeciw tej bądź co bądź farsie szumnie nazywanej ustawą o sądach, a wstrzymała się od głosu. Więc jeśli faktem nazywasz bzdurę, którą wyżej napisałeś, to jetem skłonny uwierzyć Ci, że większość z tego, co przeczytałeś była niewiele warta, skoro (wbrew temu co twierdzisz) udowadniasz, że kiepsko wyczuwasz, kiedy narracja jest oparta na faktach.
     Odnośnie „Kresów”, które to wydarzenia związane z działaniami Rosji redakcja przeoczyła? O Nord Stream 2, kwestii pomników żołnierzy radzieckich, czy kłamliwe i oszczercze oświadczenia rosyjskich polityków o historii najnowszej Polski?
     I jeszcze ta wypowiedź:
     „W czym widzę szansę? A w tym że to za PiSu po raz pierwszy prawdziwa choć niedoświadczona i naiwna prawica znalazła miejsce w Sejmie”. Czy Ty sugerujesz tu może, że Konfederacja znalazła się w Sejmie dzięki PiS?

     • Ender
      Ender :

      Co do głosowania Konfederacji to oczywiście masz rację. Ja nie sugeruję że Konfederacja znalazła się w Sejmie dzięki PiS JA TAK TWIERDZĘ. I gdybyś się zastanowił i przypomniał sobie spalenie budy pod ruską ambasadą czy trzymanie kibica przez parę lat w ARESZCIE za każdym razem przedłużanym przez sędziego na telefon to po prostu przyznałbyś mi rację. Bo moja racja jest taka że PiS to również zło ale zło które nie dławi prawdziwej prawicy a ta musi opanować coś bardzo ładnie opisane jest w artykule o żydzie skazanym za oplucie polskiego ambasadora. BEZCZELNIE acz UPRZEJMIE KŁAMAĆ W ŻYWE OCZY KAŻDEMU OBCEMU.

     • Ender
      Ender :

      Słuchaj zacietrzewiony głupcze wmówiono ci że wszyscy są równi a tak nie jest. Twój poziom inteligencji jest poziomem czarnucha z którymi mam do czynienia więc co mówię a ze mną to możesz porozmawiać jak zrobisz sobie test IQ a jego wynik będzie wyższy niż średnia białych czyli 100 a to i tak ponad 33% będzie mniej moje ale będę przynajmniej wiedział że jest możliwość dotarcia do Twojego tępego łba a której obecnie nie widzę.

 3. zs
  zs :

  „”„Konfederacja. – 7 procent wprowadziło 11 liderów do Sejmu, którzy mieli reprezentować bardzo radykalny, prosty, jasny interes niepodległościowy, narodowy, katolicki Rzeczypospolitej Polskiej” „”

  Inaczej mowiac – reprezentuja pien drzewa, na ktorym osadzil sie PIC