Adam Andruszkiewicz opuszcza klub Kukiz’15

Paweł Kukiz powiedział, że poseł Andruszkiewicz przechodzi do koła parlamentarnego Kornela Morawieckiego Wolni i Solidarni.

O opuszczeniu klubu Kukiz’15 przez posła poinformował jego szef Paweł Kukiz w środę w programie „Kropka nad i”. Kukiz dodał, że Andruszkiewicz przechodzi do koła Wolni i Solidarni. Sam poseł już wcześniej ogłosił odejście z klubu w programie „Minęła 20”, ale nie przyznał do jakiego koła przechodzi.

Od dłuższego czasu w Kukiz’15 trwają rozmowy również na temat mojej aktywności. Wielokrotnie nie zgadzałem się z różnymi posłami z klubu, m.in. z panem Tyszką. Sam lider Paweł Kukiz mówił wielokrotnie, że moja retoryka jest zbyt bliska PiS. Ja to odbieram jako retorykę patriotyczną. Po rozmowie w cztery oczy z Pawłem Kukizem podjąłem decyzję o odejściu z klubu Kukiz’15 – tłumaczył Andruszkiewicz na antenie TVP Info.

CZYTAJ TAKŻE: Rozłam w Kukiz ’15? Część posłów chce cofnięcia rekomendacji dla Tyszki na funkcję wicemarszałka Sejmu

Wczoraj w serwisie Facebook Paweł Kukiz stwierdził, że obecnie frakcja Narodowców (..) to (po odejściu Winnickiego i Chruszcza) obecnie dwie osoby- poseł Andruszkiewicz i poseł Jakubiak.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kukiz bagatelizował także potencjalne efekty opuszczenia klubu przez frakcję narodową. No i co takiego by się stało? Przecież i tak PiS ma dziś wystarczającą liczbę posłów, by samodzielnie sprawować władzę nie licząc się z nikim. Jakie znaczenie ma czy Kukiz’15 liczyć będzie 32, 40 czy 20 członków skoro i tak w Sejmie głos ma tylko PiS? – tłumaczył Paweł Kukiz.

Również wczoraj, dziennik „Fakt” podał, że że za „akcją rozbijania klubu Kukiz ’15” stoi Krzysztof Tenerowicz, związany ze środowiskiem Zbigniewa Ziobry. „To on dostał zadanie przetransferowania wszystkich endeków od Kukiza do koła Morawieckiego seniora, by kontrolę nad nim przejął minister sprawiedliwości” – powiedział anonimowy rozmówca „Faktu”. W rozmowie z Kresami.pl Krzysztof Tenerowicz zaprzeczał tym doniesieniom.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jaro7 :

  haha niedawno pisałem że jednym z posłów do wywalenia z Kukiz15 jest….Andruszkiewicz.Ogladam go często w TV i u rachonia i rymanowskiego(programy z politykami wszystkich opcji) i właściwie powiela to co mówią pisowcy i to w każdym programie.Dlatego jest to korzystna sprawa dla tej partii.

  • Avatar
   Gaetano :

   @jaro7 Ugrupowania. A wydawać by się mogło, że to elokwentny gość. Niby endek, ale coś po jego dokonaniach nie bardzo się do tego ruchu nadaje, bo prędzej mu do pisiorów. Z dzieł R. Dmowskiego widać przeczytał tylko nagłówki. Z ND, to jeszcze Jakubiak zachowuje twarde stanowisko wobec ukrów (czyt. nie tylko banderowców). Zresztą Narodowa Demokracja dryfuje ostatnio niepewnie.