Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię Pawła Kukiza – K’15 – wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej (PAP). Sąd czeka aktualnie na sprawdzenie prawomocności tej decyzji.

PAP dowiedziała się  w Sądzie Okręgowym w Warszawie, że partia Kukiza jest już zarejestrowana w rejestrze partii politycznych pod numerem 413. Aktualnie – jak podkreśla agencja – postanowienie o wpisie do ewidencji partii politycznych musi się uprawomocnić. Może to nastąpić w najbliższych dniach – podał PAP w sobotę.

Już w marcu tego roku Kukiz zapowiadał powołanie partii K’15. Przyznał wówczas w rozmowie z PAP, że w skład jego partii na pewno wejdą członkowie jego stowarzyszenia Kukiz’15. “Jestem przekonany, że wrócą też ci, którzy byli pewni, m.in. poprzez różnego rodzaju propagandę, że myśmy zapisali się do PSL-u, ci którzy obawiali się, że Kukiz’15 stracił tożsamość i wszedł w struktury PSL” – dodał wówczas.

Zobacz także: Kluby Młodych Kikiz’15: Osoby LGBT powinny być równe wobec prawa względem reszty obywateli

Wyraził wtedy opinię, że założenie partii będzie pójściem w stronę prawdziwej Koalicji Polskiej oraz kierunkiem, który wykonał już m.in. włoski Ruch Pięciu Gwiazd, z którym współpracuje jego ugrupowanie. Łączy on w ramach jednego projektu wiele różnych środowisk. “Łączą je postulaty programowe, a nie jednomyślne głosowanie w celu przejęcia KGHM czy podzielenia się węglem z kopalni, tylko umowa na realizację wspólnych postulatów” – komentował Kukiz.

Zadeklarował, że Kukiz’15 będzie uczestniczyło w Koalicji Polskiej, póki będzie wspólnie z PSL realizować swoje postulaty. Podkreślił, że liczy, iż wspólny klub będzie istniał do końca kadencji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Kukiz wszedł do Sejmu z list PSL ale twierdzi, że nie zagłosowałby na tę partię

Aktualnie Kukiz’15 wraz z PSL współtworzy w Sejmie klub Koalicja Polska. Zasiada w nim szóstka związanych z ruchem posłów. Oprócz Pawła Kukiza: były wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, wiceszef klubu Jarosław Sachajko, posłowie Paweł Szramka i Stanisław Żuk, a także posłanka Agnieszka Ścigaj.

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply