Poseł Paweł Kukiz w ostrym tonie skomentował wyborczy wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta.

Kukiz wszedł w dyskusję ze swoimi zwolennikami na Facebooku, gdzie we wtorek komentowali oni oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Jeden z użytkowników zadał pytanie o to dlaczego kandydat PSL otrzymał tak niskie poparcie w porównaniu do wyniku Szymona Hołowni. Kukiz odpisał mu w komentarzu – „Ja się nie dziwię. Miała być Koalicja Polska a wyglądało na zewnątrz tak, jakby K’15 został +zjedzony+ przez PSL. A szczerze mówiąc nawet ja sam na PSL bym nie zagłosował 🙂 Na Koalicję Polską – tak ale na samo PSL – w życiu 🙂 Tak się kończy pycha i pazerność. Więc albo się zreflektują i będziemy tworzyć Koalicję Polską albo ja za taką „koalicję” podziękuję. Proste. Miłego” – wpis zacytował portal telewizji Polsat News.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kukiz zadeklarował jednocześnie, że nadal zamierza prowadzić działalność polityczną na rzecz jednomandatowego systemu wyborczego oraz obligatoryjnych referendów. Odpisując jednej z krytycznych komentatorek stwierdził – „Małą łyżeczką, systematycznie, pragmatycznie po JOW-y, referenda. Do wytyczonego celu, działając tak jak pozwalają na to warunki. Babcia miała rację. Szkoda, że nie nauczyła się ciebie myśleć”.

W czasie niedzielnej pierwszej tury wyborów prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał tylko 2,35 proc. głosów, choć sondaże na wcześniejszym etapie kampanii wyborczej dawały mu nawet szanse na walkę o uczestnictwo w drugiej turze wyborów.

Paweł Kukiz wszedł w 2019 r. do parlamentu z listy komitetu wyborczego zarejestrowanego przez Polskie Stronnictwo Ludowe, który uzyskał w wyborach parlamentarnych poparcie 8,55 proc. poparcia głosujących.

polsatnews.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz