Paweł Kukiz poinformował, że nie przystąpi do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. “Nie chcę być związany klubową dyscypliną” – oświadczył.

Paweł Kukiz wszedł do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek poinformował jednak, że nie zamierza przystąpić do klubu parlamentarnego PiS. “Będę skupiony na walce o swoje postulaty, które niosę niezmiennie od 2015 r. Pozostając niezależnym, będę mógł zabiegać o poparcie dla nich zarówno w PiS-ie, jak i w PO” – oświadczył, cytowany przez portal Do Rzeczy.

Podkreślił, że chodzi m.in. o postulaty ordynacji mieszanej, zniesienia immunitetów, sędziów pokoju czy kwestie referendalne.

W kole Kukiz’15, oprócz Kukiza, mieliby się znaleźć Marek Jakubiak oraz Jarosław Sachajko.

“Światopoglądowo najbliżej mi do PiS, ale nie chcę być związany klubową dyscypliną. Zawsze głosuję tak, jak każe mi moje sumienie. Będę blisko PiS, ale nie w PiS-ie” – powiedział.

“Nie zamierzam też brać odpowiedzialności za wszystkie nieprawidłowości z poprzedniej kadencji, na które często zwracałem uwagę, niestety, bezskutecznie” – dodał.

Zgodnie z zapowiedzią w ubiegły poniedziałek prezydent Andrzej Duda ogłosił komu powierzył misję tworzenia kolejnego rządu. Wyznaczył też marszałka, który otworzy obrady Sejmu nowej kadencji.

Przekazał, że misję sformowania rządu powierzy premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Jak dodał prezydent – “decydowałem o kontynuowaniu dobrej tradycji parlamentarnej zgodnie z którą to zwycięskie ugrupowanie jako pierwsze otrzymuje szanse utworzenia rządu”.

dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply