Na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie zawisły tablice upamiętniające walki z UPA [+FOTO]

Uroczyste odsłonięcie tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie ma nastąpić 11 listopada podczas Święta Niepodległości.

Dwie nowe tablice przypominają o miejscach, gdzie Armia Krajowa na Wołyniu i Lubelszczyźnie walczyła z ukraińskimi bandami OUN-UPA. Według portalu dziennika “Fakt” pomysł powieszenie nowych tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza miał pojawić się w lipcu i odpowiada za niego minister obrony Antonii Macierewicz.

Zgodnie z zapowiedzią ministra obrony narodowej, to tablice poświęcone żołnierzom, którzy walczyli w obronie Polaków atakowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN i UPA – powiedział dziennikowi Fakt wiceminister obrony Michał Dworczyk. Zaznaczył, że była to inicjatywa MON, które odpowiedziało na liczne wnioski posłów.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE: PiS ponownie zablokował ustawę K’15 o penalizacji banderyzmu

Radio ZET podało w środę, że pozwolenie na montaż tablic wydał Mazowiecki Konserwator Zabytków. Magdalena Żuraw z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych potwierdziła z kolei jej instytucja była w gronie zaproszonych do konsultacji przez MON obok Garnizonu Warszawa, IPN, a także organizacji kombatanckich i kresowych.

Zainstalowanie tablic skomentował na swoim profilu w serwisie Facebook ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Tablice, która upamiętniają polską samoobronę przed bandami OUN-UPA na Wołyniu i Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce Wschodniej, zamontowane zostały na Grobie Nieznanego Żołnierza. Wreszcie! Po tylu latach czapkowania establishmentu III RP przed oligarchami i banderowcami na Ukrainie – napisał duchowny.

Kresy.pl / fakt24.pl / facebook.com

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    Ostatnie polityczne wydarzenia utwierdzają w przekonaniu,że wiodąca partia PiS cierpi na poważną chorobę: rozdwojeniem jażni zwaną.Niewątpliwą przyczyną tej choroby jest molestowanie PiS-u przez banderowską soldatestkę banderlandu.Taką diagnozę potwierdza fakt,że w Pis-e przynajmniej dwie różne osobowości polityczne się ujawniają:-ta propolska,odważna,patriotyczna i sprawiedliwa,związana z odsłonięciem tablic upamiętniających samoobronę przed bandami OUN-UPA na Grobie Nieznanego Żołnierza.W tym wypadku brawa dla szefa MON Antoniego Macierewicza,oraz -ta antypolska,skundlona,uległa,tchórzliwa,niesprawiedliwa,związana z utrącaniem penalizacji w Polsce wrogiej,morderczej bandyckiej OUN-UPA.Przyjmuje się z zaskoczeniem,że w tej politycznej osobowości ostatnio PAD celuje.

  2. ProPatria
    ProPatria :

    Huraoptymizm mnie jakoś nie ogarnia.. Do Święta Niepodległości jeszcze parę dni i wszystko się może zdarzyć jak pokazuje wczorajsze zdjęcie z obrad Ustawy o penalizacji banderyzmu. Rezuńskie lobby jest niestety silne i ostro naciska. Kto wie czy polskojęzyczni nie poświęcą tym razem tablic dla wzmocnienia “przyjaźni” z kraikiem=-żartem historii…