Wyniki sondażu przeprowadzonego przez Kantar w grudniu wskazują, że już tylko 2 punkty procentowe dzielą Koalicję Obywatelską od Prawa i Sprawiedliwości.

Według sondażu, którego wyniki opublikował portal telewizji Polsat News, chęć głosowania na PiS wyraziło 28 proc. respondentów mających konkretne sympatie partyjne. Główną siłę opozycji – Koalicję Obywatelską wybrało 26 proc. takich badanych. O ile jednak poparcie dla partii rządzącej spadło od poprzedniego badania o 1 punkt procentowy, to KO odnotowała wzrost o 2 punkty.

Na trzecim miejscu, także w tym sondażu, znalazła się partia Polska 2050 Szymona Hołowni. Wskazało ją 11 proc. pytanych. 8 proc. badanych wybrało Konfederację. Lewica mogłaby natomiast liczyć na poparcie rzędu 7 proc.

Do Sejmu nie weszliby natomiast politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, bowiem partię tę wskazało tylko 3 proc. respondentów. Po 1 proc. poparcia uzyskały ruch Kukiz ’15 oraz partia Porozumienie.

Wśród respondentów wolę zagłosowania wyraziło 66 proc. respondentów. 24 proc. zadeklarowało natomiast, że nie wzięłoby udziału w wyborach do Sejmu. 10 proc. nie potrafiło udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie.

Czytaj także: Sondaż: 75 proc. Rosja dopuszcza możliwość wojny z Ukrainą

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply