Sondaż: 75% Rosjan dopuszcza możliwość wojny z Ukrainą

Trzy czwarte Rosjan ankietowanych przez Centrum Lewady nie wyklucza, że ​​obecny wzrost napięcia na wschodzie Ukrainy może przerodzić się w wojnę między Ukrainą a Rosją.

Rosyjska Nowaja Gazieta dotarła do wyników sondażu Centrum Lewawy, w którym zapytano Rosjan, czy obecny wzrost napięcia na wschodzie Ukrainy może przekształcić się w wojnę między Rosją a Ukrainą.

Jedynie 3% ankietowanych było zdania, że wojna jest nieunikniona. 36% respondentów uznało, że wojna jest dość prawdopodobna, natomiast 38% określiło taki wynik wydarzeń jako mało prawdopodobny. Jedynie 15% całkowicie wykluczyło możliwość konfliktu zbrojnego między Rosją a Ukrainą.

Połowa respondentów była przekonana, że ​​inicjatorem eskalacji konfliktu są Stany Zjednoczone i inne kraje NATO. W większości (61%) przekonanie takie żywili Rosjanie w wieku 55 lat i starsi. Z kolei jedynie mniejszość młodych podzielało taką opinię – 24% respondentów w wieku 18-24 lata.

Jedynie 4% respondentów stwierdziło, że to Rosja zaostrza konflikt, 3% wskazywało na samozwańcze republiki w Donbasie.

Przypomnijmy, że sondaż przeprowadzony ostatnio przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii wykazał, że 41% Ukraińców obawia się, że pomoc udzielana Zakarpaciu przez Węgry jest przygotowaniem do aneksji tej krainy.

Na zachodniej Ukrainie odsetek osób podzielających opinię, że Węgry szykują się do aneksji Zakarpacia, był jeszcze wyższy i wynosił 51%.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja szykuje inwazję na Ukrainę? Kijów uspokaja

Kresy.pl / novayagazeta.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz