Niektórzy posłowie Kukiz ’15 chcą, aby wicemarszałkiem Sejmu z ramienia ich klubu został Marek Jakubiak.

Jak informuje „Fakt”: „Spiskowcy od kilku dni sondowali możliwość odwołania Tyszki. Wicemarszałek ma sporo wrogów wewnątrz klubu więc scenariusz pozbawienia go marszałkowskiego gabinetu i apanaży jest bardzo realny.”

O sprawę był pytany w TOF FM poseł Marek Jakubiak. „Nie ma takiego zamiaru, żeby odwoływać. Cały Sejm przede wszystkim odwołuje marszałka, a nie klub. Natomiast ze Stanisławem Tyszką musimy porozmawiać bardzo poważnie. Ale to są nasze wewnętrzne sprawy (…) tu chodzi o całokształt. Też chodzi o to, żeby marszałek Tyszka podjął decyzję, (…) czy kandyduje na prezydenta Warszawy, czy nie” – powiedział Jakubiak.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Fakt” podaje, że wiele wskazuje na nadchodzący rozłam w klubie Pawła Kukiza. „Niezależnie od tego, czy spiskowcom uda się odwołać obecnego wicemarszałka czy też nie, w klubie najprawdopodobniej dojdzie do rozłamu. Jeśli narodowcy przeforsują odwołanie Tyszki, z klubu mogą odejść osoby związane z frakcją zwaną „wolnościową”. Jeśli z kolei przegrają, dostaną pretekst, by opuścić Kukiza i zasilić poselskie koło „Wolni i Solidarni” kierowane przez Kornela Morawieckiego (76 l.)” – informuje portal.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chruszcz opuszcza Kukiz ’15

Portal twierdzi również, że za „akcją rozbijania klubu Kukiz ’15” stoi Krzysztof Tenerowicz, związany ze środowiskiem Zbigniewa Ziobry. „To on dostał zadanie przetransferowania wszystkich endeków od Kukiza do koła Morawieckiego seniora, by kontrolę nad nim przejął minister sprawiedliwości” – powiedział anonimowy rozmówca „Faktu”.

Kresy.pl / Fakt / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz