W najnowszym sondażu KO już tuż za PiS

Najnowszy sondaż Pollstera wskazuje, że przewaga partii rządzącej nad główną siłą opozycji jest już niewielka.

Sondaż pracowni Pollster został przeprowadzenie na zlecenie „Super Expressu”, który w poniedziałek opublikował jego wyniki. Zgodnie z nimi partia rządząca uzyskała poparcie 32,51 proc. wskazań respondentów zamierzających oddać głos w wyborach. To wyraźny spadek wobec październikowego sondażu, kiedy na PiS chciało jeszcze głosować 35,56 proc. pytanych przez Pollster.

Tymczasem główna siła opozycji – Koalicja Obywatelska przebija poziom 30 proc. poparcia. Poparło ją dokładnie 30,45 proc. respondentów. Również odnotowała straty, ale niewielkie, o 0,44 punktu procentowego.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 z poparciem 11,56 proc. to jest o prawie 2 punkty procentowe niższym niż przed miesiącem. Na Lewicę chciało zagłosować 10,84 proc. zdecydowanych respondentów, co oznacza wzrost o 1,83 punktu procentowego.

Za nimi znalazła się Konfederacja. Partię konserwatywnych liberałów i narodowców poparło 8,65 proc. respondentów, odnotowała więc ona największy wzrost ze wszystkich sił politycznych – o niemal 3 punkty procentowe.

Inne siły polityczne nie miałyby swojej reprezentacji w Sejmie w tym Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 3,87 proc., a także Kukiz’15 z 0,92 proc poparcia. W przypadku obu podmiotów to wynik podobny do tego z poprzedniego sondażu Pollster.

Sondaż wykonano w dniach 25-27 listopada na próbie 1057 dorosłych Polaków.

Takie wyniki oznaczają, że PiS nie uzyskałby w nowym Sejmie samodzielnej większości. Na taką perspektywę wskazują także sondaże innych pracowni.

polityka.se.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz