W najnowszym sondażu pracowni Pollster Prawo i Sprawiedliwość ma 15 punktów procentowych przewagi nad Koalicją Obywatelską.

W badaniu Pollstera, którego wyniki za “Super Expressem” przytacza portal Dorzeczy.pl, Zjednoczona Prawica otrzymała poparcie 39,5 proc. respondentów gotowych do głosowania na konkretną partię. To znaczący wzrost w porównaniu do poprzedniego badania Pollsteru – aż o 5 punktów procentowych.

Daleko w tyle pozostała główna siła opozycji Koalicja Obywatelska. W najnowszym sondażu liberalna koalicja skupiona wokół Platformy Obywatelskiej otrzymała 24,1 proc. To spadek o 1 punkt procentowy. Spada poparcie także dla Polski 2050 Szymona Hołowni – w przypadku badania Pollsteru o 2 punktu procentowe, do poziomu 14,3 proc.

Swoich przedstawicieli uzyskałyby w Sejmie jeszcze Lewica i Konfederacja, które uzyskały podobne poparcie na poziomie odpowiednio 7,56 proc. i 7,53 proc.

Sondaż Pollsteru był kolejny wskazującym na to, że progu wyborczego nie przekroczyłoby Polskie Stronnictwo Ludowe, które wybrało 4,66 proc. badanych. Jeszcze mniejsze szanse ma na to ruch Kukiz ’15, który dostał tylko 1,08 proc. wskazań. Poza Zjednoczoną Prawicą niewielkie jest też znaczenie partii Porozumienie Jarosława Gowina, które otrzymało 0,71 proc. zadeklarowanych wyborców.  Na “inną partię” wskazało 0,28 proc. ankietowanych, deklarujących oddanie głosu w wyborach.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 13-14 września 2021 roku na próbie 1048 dorosłych Polaków.

Czytaj także: Większość Polaków pozytywnie ocenia działania wobec kryzysu migracyjnego

dorzeczy.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply