Kukiz chce, aby obywatele wybierali KRS

Paweł Kukiz wyraził stanowisko swojego ugrupowania ws. reformy KRS na Facebooku.

Zdaniem Kukiza, „zwierzchnictwo nad sądami sprawować powinni Obywatele (zgodnie z art.4 konstytucji)”. Oznacza to, że „Obywatele powinni wybierać (w wyborach powszechnych) sędziów KRS”.

Kukiz uważa, że Sejm powinien wskazywać sędziów KRS  większością 2/3 lub 3/5 głosów. Uzasadnia to w następujący sposób „Niedopuszczalnym jest, aby wszyscy Obywatele podlegali jurysdykcji jednej partii – tej, która wygrała wybory”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef klubu Kukiz ’15 w związku z powyższym pyta – Zakładając nawet, że PiS jest nieomylny, a ich kandydaci do KRS to anioły i wzorzec sprawiedliwości – czy wyobrażacie sobie sytuację, że PiS przegrywa kolejne wybory, PO obejmuje władzę i korzystając z PiS-owskiej ustawy wrzuca samych swoich sędziów z (Igorem) Tuleją na czele?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Schetyna: Zanik trójpodziału władzy grozi dyktaturą

Kukiz krytykuje w swoim wpisie propozycje zmiany funkcjonowania KRS ze strony PiS i pisze „nie ma zgody Kukiz’15 na to, by jedna partia wskazywała sędziów dla wszystkich Obywateli. Ja już jeden PZPR przeżyłem. Nigdy więcej!”

Kresy.pl / Facebook
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz