Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zgłosił swoją kandydaturę w prawyborach jakie mają zostać przeprowadzone na liberalnej opozycji by wyłonić jej kandydata na prezydenta.

Prawybory jako sposób wyłonienia kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, to pomysł Grzegorza Schetyny. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej popiera w tej roli Małgorzatę Kidawę-Błońską. Jednak koncepcja prawyborów mogła upaść bo w poniedziałek Kidawa-Błońska była jedynym politykiem, który wyraził chęć brania udziału w prawyborach. We wtorek, ostatni dzień kiedy mogli zgłaszać się chętni, przybył jej konkurent.

“Polska potrzebuje silnej prezydentury, która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu, partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom poczucie wspólnoty. Chcę podjąć się tego wyzwania. Dlatego zgłosiłem swoją kandydaturę w prawyborach Koalicji Obywatelskiej” – napisał w środę wieczorem na swojej stronie na Facebooku Jacek Jaśkowiak, liberalny prezydent Poznania.

O tym, że Kidawie-Błońskiej przybył jeden kontrkandydat informował wcześniej Schetyna, aczkolwiek twierdził, że złożona została ona pisemnie w zamkniętej kopercie. Koperta trafiła do szefa komisji prawyborczej Koalicji Obywatelskiej Rafała Grupińskiego.

Co ciekawe, według “Gazety Wyborczej”, która napisała o Jaśkiewiczu jako kolejnym kandydacie w prawyborach KO jeszcze przez ogłoszeniem przez niego decyzji o udziale, do partycypacji namawiał prezydenta Poznania właśnie Schetyna. Przewodniczący PO miał więc szukać kontrkandydata dla swojej faworytki.

Jaśkowiak znany jest ze zdecydowanie liberalnych poglądów i polityki. Miasto od lat jest jednym z głównych ośrodków działań ruchu LGBT i ruchu anarchistycznego.

wiadomosci.radiozet.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply