Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska będzie ubiegać się mandat Koalicji Obywatelskiej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

O zgłoszeniu kandydatury Kidawy-Błońskiej informuje w poniedziałek PAP powołując się na polityków współpracujących z wicemarszałek Sejmu. Pod kandydaturą wspieraną przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę miało podpisać się około 150 członków Rady Krajowej PO., jak twierdzi sama polityk. Choć wtorek jest ostatnim dniem w których można zgłaszać pretendentów do bycia kandydatem KO w wyborach prezydenckich jak na razie wnioskowała o to tylko Kidawa-Błońska.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Nie wiem czy ktoś jeszcze z moich kolegów czy koleżanek się zgłosił, ale mają czas do jutra. Wiem, że każdy czeka do ostatniej chwili, żeby taką decyzję podjąć” – skomentowała sytuację Kidawa-Błońska. Wśród innych ewentualnych uczestników prawyborów komentatorzy wymieniali niegdysiejszego członka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, byłego ministra zdrowia, posła do Parlamentu Europejskiego Bartosza Arłukowicza oraz byłego ministra obrony w rządzie PiS, a potem szefa dyplomacji w rządzie PO-PSL, także eurodeputowanego Radosława Sikorskiego.

Sikorski ubiegał się już o mandat PO do startu w wyborach prezydenckich w 2010 r., jednak przegrał wówczas z Bronisławem Komorowskim. W ostatnich dniach zaczął jednak sugerować, że prawybory te nie zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy a Komorowski był w nich faworyzowany, co może świadczyć, że Sikorski nie zamierza stawać do kolejnych.

Według PAP Arłukowicz ciągle zastanawia się nad startem a swoją decyzję ma ogłosić we wtorek.

5 listopada Donald Tusk ogłosił, że nie chce startować w przyszłorocznych wyborach prezydenta Polski. Wezwał też siły opozycyjne do wyłonienia jednego kandydata przeciwko Andrzejowi Dudzie.

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz