Według sondażu IBRiS dla „Faktu” wspólna lista PO i Nowoczesnej wygrałaby minimalnie wybory do Europarlamentu, jednak PiS utrzymałby przewagę w Sejmie.

Pracownia IBRIS przekazała, że w przypadku wyborów do Europarlamentu, połączona lista PO i Nowoczesnej uzyskałyby wynik na poziomie 38,8 proc. Oznaczałoby to minimalne zwycięstwo nad PiS, które zdobyłoby poparci 38,4 proc. ankietowanych.

Do Europarlamentu z Polski weszliby także przedstawiciele SLD, (7,4 proc.) i Kukiz’15 (5,1 proc.) Inaczej jednak sprawa wygląda w przypadku wyborów Sejmu.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny sondaż potwierdza spadek notowań PiS-u

Wybory do parlamentu krajowego wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość uzyskując wynik na poziomie 36,9 proc. Oznacza to wzrost o 2 pkt proc. Druga w kolejności weszłaby koalicja PO i Nowoczesnej, na którą zagłosowałoby 33,4 proc. ankietowanych, co oznacza wzrost o 3,8 pkt proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W Sejmie znalazłoby się jeszcze SLD z 10 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt proc.), PSL z 5,7 proc (spadek o 0,5 pkt proc.), oraz ruch Pawła Kukiza z 5,5 proc. (spadek o 5,5 pkt proc.).

Sondaż IBRiS został przeprowadzony 9 maja metodą CATI na próbie 1100 respondentów

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz