Od środy, 1 lipca, ceny gazu dla odbiorców indywidualnych spadają. Jest to spowodowane zatwierdzeniem w połowie czerwca przez Urząd Regulacji Energetyki (URE) niższej taryfy PGNiG Obrót Detaliczny.

Ceny gazu dla odbiorców indywidualnych spadają od środy (1 lipca). Obniżka jest spowodowana zatwierdzeniem w połowie czerwca przez Urząd Regulacji Energetyki (URE) niższej taryfy PGNiG Obrót Detaliczny – przypomina portal „Business Insider”.

URE tłumaczył wówczas, że w nowej taryfie ceny gazu zostały obniżone o  10,6 proc. Stawki opłat abonamentowych pozostały z kolei na tym samym poziomie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Oznacza to spadek średnich płatności w części rachunku płaconej PGNiG OD o 9,8 proc. dla odbiorców używających gazu” – podkreśla portal.

Do obniżki cen przyczyniły się m.in. spadki cen gazu na Towarowej Giełdzie Energi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PGNiG wyjaśnia, że w nowej, obowiązującej od 1 lipca do 31 grudnia 2020 r. taryfie, gospodarstwa domowe płacą rachunki za gaz średnio o 13,5 proc. niższe niż pod koniec grudnia 2015 roku.

Wynika z tego, że łączne, uśrednione oszczędności na rachunkach od początku 2016 roku do końca 2020 roku, wyniosą do 137 zł dla klientów, którzy „korzystają z gazu do przygotowywania posiłków, do 645 zł dla klientów korzystających z gazu do podgrzewania wody i nawet do 1740 zł dla klientów ogrzewających gazem mieszkania lub domy”.

Z usług PGNiG Obrót Detaliczny korzysta ponad 7 milionów klientów.

Zobacz także: Gazprom zwrócił PGNiG nadpłatę za gaz w wysokości 1,5 mld dolarów

businessinsider.com.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz