W tym lub następnym tygodniu będę chciał wydać rozporządzenie dotyczące obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla medyków – oświadczył w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczył, że samorządy lekarskie i pielęgniarskie opowiadają się za wprowadzeniem takiego obowiązku.

Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany w programie Wirtualnej Polski o ewentualny obowiązek szczepień przeciw COVID-19. Podkreślił, że jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień dla określonych grup zawodowych. „W tym tygodniu bądź następnym będę chciał wprowadzić taki obowiązek dla personelu medycznego” – oświadczył, cytowany przez PAP.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5170.41 PLN    (23.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Minister poinformował, że prowadzone są konsultacje z szefami samorządów lekarskich i pielęgniarskich, fizjoterapeutów oraz diagnostów laboratoryjnych. „Stanowisko tych samorządów jest jednoznaczne, absolutnie za obowiązkiem” – dodał. Powiedział, że organizacje pacjenckie także wyczekują obowiązku szczepień.

Niedzielski został także zapytany o ewentualne obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli i służb mundurowych. Odpowiedział, że prowadzi na ten temat rozmowy z ministrem edukacji i nauki oraz szefami MSWiA i MON.

Zobacz także: Krótsza ważność „paszportów covidowych”? KE chce dawki przypominającej

Na początku grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 1 marca rząd wprowadza obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych. Czasowo została też przywrócona nauka zdalna. Zmniejszeniu uległy też limity w poszczególnych obiektach. Nowe obostrzenia obowiązują od 15 grudnia br.

Zobacz także: Przedsiębiorca sprawdzi „paszport covidowy”? Resort zdrowia tłumaczy

Kolejne kraje wprowadzają daleko idące ograniczenia wobec mieszkańców, którzy nie przyjęli szczepionki przeciwko COVID-19. Niedawno zaostrzyły je Niemcy, gdzie rozważa się wprowadzenie obowiązku szczepienia. Obowiązek taki, dla osób w wieku powyżej 60 lat, wprowadziła już Grecja.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Od piątku w Izraelu wstęp do galerii handlowych mają jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19 oraz ozdrowieńcy, którzy uzyskali ten status w ciągu ostatnich sześciu miesięcy – zdecydował we wtorek premier Izraela. Pojawiły się także opaski, które umożliwiają swobodne poruszanie się po obiektach.

Zobacz także: Protest przeciwko obostrzeniom w Brukseli. Demonstranci starli się z policją [+VIDEO]

serwisy.gazetaprawna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz