W niedzielę w Brukseli miały miejsce protesty przeciwko obostrzeniom związanym z epidemią koronawirusa. Doszło do starć z policją.

Według ustaleń policji niedzielny protest liczył około 3,5 tys. osób. Tłum zmierzał od stacji kolejowej Gare du Nord w stronę “dzielnicy unijnej” (znajdują się tam siedziby instytucji UE). Część demonstrantów starła się z policją, która pilnowała siedzib instytucji unijnych. Zostali rozpędzeni przez policję. Zatrzymano kilka osób.

Zobacz także: Krótsza ważność „paszportów covidowych”? KE chce dawki przypominającej

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Włochy wprowadzają „Super Green Pass”, nowy rodzaj „paszportu sanitarnego”

PAP przypomina, że Belgia odnotowuje dziennie średnio ok. 10 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Może być to związane z rozprzestrzenianiem się w Europie wariantu Omikron. W środę premier Alexander De Croo podejmie decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń pandemicznych. Agencja AFP przypomniała, że władze sąsiedniej Holandii zdecydowały o wprowadzeniu lockdownu podczas świąt Bożego Narodzenia.

Kolejne kraje wprowadzają daleko idące ograniczenia wobec mieszkańców, którzy nie przyjęli szczepionki przeciwko COVID-19. Niedawno zaostrzyły je Niemcy, gdzie rozważa się wprowadzenie obowiązku szczepienia. Obowiązek taki, dla osób w wieku powyżej 60 lat, wprowadziła już Grecja.

Od piątku w Izraelu wstęp do galerii handlowych mają jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19 oraz ozdrowieńcy, którzy uzyskali ten status w ciągu ostatnich sześciu miesięcy – zdecydował we wtorek premier Izraela. Pojawiły się także opaski, które umożliwiają swobodne poruszanie się po obiektach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na początku grudnia także minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 1 marca rząd wprowadza obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych. Czasowo została też przywrócona nauka zdalna. Zmniejszeniu uległy też limity w poszczególnych obiektach. Nowe obostrzenia obowiązują od 15 grudnia br.

Zobacz także: Przedsiębiorca sprawdzi “paszport covidowy”? Resort zdrowia tłumaczy

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply